Wpis z mikrobloga

#problemyegzystencjalne #psychologia #depresja #egzystencja #kryzys

No Witam, Jestem młodą osobą, która przeżywa bardzo mocny i trudny kryzys egzystencjalny, któremu towarzyszą bardzo ciężkie, filozoficzne, egzystencjalne myśli z którymi nie jestem sobie w stanie poradzić, wywołują u mnie straszne stany lękowe i stresowe, od miesiąca nie jestem w stanie normalnie funkcjonować - te myśli podważają wszystko związane z moim własnym istnieniem itd.

Szczególnie trudne jest to, że cały czas pojawiają mi się myśli typu: co jeżeli jestem jedynym "prawdziwym" człowiekiem, jak to jest że ja istnieje, jak to jest że ja żyję? Dlaczego świat wygląda tak a nie inaczej? Dlaczego jestem i dlaczego jestem akurat sobą? Dlaczego urodziłem się akurat teraz? Dlaczego jestem człowiekiem a nie np. zwierzęciem? Czy żyje w symulacji gdzie jestem jedynym prawdziwym człowiekiem?

Może te myśli wydają się śmieszne ale mi się robi gorąco jak tylko taka przejdzie mi przez myśli i nie potrafię sobie z tym poradzić.

Chętnie wysłucham osób, które przeżywały to samo lub coś podobnego, jak sobie z tym radzicie? Jak się uspokoić? Czy ktoś przeżywał coś podobnego?
  • 6
  • Odpowiedz