Wpis z mikrobloga

Przypomniała mi się historia z czasów studenckich.

Wybrałem się z kolegami do lokalnego Tesco po kilka piwek.
Była super promocja czteropak piwa Calsberg w promocji za 2 złote sztuka + drugi czteropak za 1 grosz.

Przed nami w kolejce stał facet.
Ma na taśmie 4 piwka Calsberg w promocji za 8 PLN.
Babka uprzejmie wspomina mu o drugiej promocji piwa za 1 grosz.
Widzę facet skrępowany i nie wie co robić. Daje mu więc jeden pakiecik z swoich piwek, których przecież mam cały koszyk.

Babka skanuje wszystkie produkty ale facet widzę coś smutny.
Nagle przemawia.

"Żona mnie zabije. Miałem iść do sklepu po jedno piwo a wrócę z 8."

Mam nadzieję stary, że żyjesz i już nie jesteście razem.
Trzymaj się tam i pamiętaj, iż po mimo upływu tylu lat my z kolegami razem dalej o Tobie pamiętamy!

Miłej soboty ( ͡º ͜ʖ͡º)

#gownowpis #polska #zakupy #piwo #alkoholizm
  • 91
  • Odpowiedz
via Android
  • 58
@gdziesomojeokulary Jak ktoś kupuje 8 piw w promocji na zapas w maju jak jest ciepło to jest alkoholikiem?

Faktycznie lepiej kupować po jednym piwie z zajebi### narzutem sklepu bo wtedy alkoholikiem się nie jest
  • Odpowiedz
@monsunz: Oczywiście. Trzeźwego, takiego, który funduje jej wycieczki, precjoza, ma dla niej zawsze czas, sprzątającego, bawiącego dzieci, nie zajmującego się pierdołami - czyli swoimi pasjami, będącego na każde jej skinienie, kochającego jej rodziców.
  • Odpowiedz
@Caracas: Ja to widzę tak - chłop jest przerażony, bo miał kupić 1 a kupuje 8 i żona będzie wściekła to:
1. Żona to wściekła baba, która robi problemy o wszystko
2. Mąż to 'grzeczny' alkoholik jakich pełno, społeczeństwo nie widzi w nich nic złego, bo są wszędzie i są wg nich 'nieszkodliwi'.

Obie opcje są prawdopodobne, a najbardziej prawdopodobne to to, że 1. wynika z 2.
  • Odpowiedz
@Caracas: @quercy @SzycheU
Normalni ludzie nie musza sie kitrac przed zonami i tlumaczyc z piwa. Dziwnym trafem najczesciej taki problem maja ci, ktorzy rzeczywiscie maja lekki problem. A ten z opowiesci mial isc po jednego browara, przy kasie stal z czterema a wrocil z osmioma xD
Ale moze sie myle, jesli tak to najmocniej przepraszam czlowieka o ktorym mowa, wybacz mi
  • Odpowiedz
@bialawitz: No to tu się mylisz. Mam wśród kumpli dwie osoby w moim wieku (24 lata), którzy są w długich związkach (ja również jestem) i bardzo rzadko spotykam się z nimi na przysłowiowe piwko bo są strasznymi pantoflami. Jak któryś swojej powie, że idzie ze mną na piwo to dziewczyny się obrażają, robią awantury. Raz poszedłem z jednym z nich na ognisko to o 22 dostał smsa, że jak nie wróci
  • Odpowiedz
@SzycheU: to bez znaczenia, ja tez moge mapisac o znajomym ktory wlasnie tak sobie smigal po to slynne jedno piwko i zanim wrocil do domu do partnerki juz potrafil dwa walnac i nie zmienilo sie to nawet po narodzeniu dziecka.

Ale no niewazne, w gruncie rzeczy nikt nie zna historii poza tym, ze mial isc po pieo a wrocil z osmioma i boi sie zony xD
  • Odpowiedz
@Caracas w tym kraju nigdy nie będzie dobrze, skoro wielką kara jest tu nie #!$%@? się jak szmata xD i jeszcze z ofiar alkoholików robicie te złe, No faktycznie dziwne, ze żona chce widzieć męża naprutego, jeszcze w tym kraju, gdzie chlanie to sport narodowy xD pewnie gdyby op nie chlał jak zwierze to żona nie musiałaby się #!$%@? i marudzić o 8 browarów, bo miałby je na jakiś czas. Ale pozostaje
  • Odpowiedz