Wpis z mikrobloga

Kiedyś byłem na rozmowie o pracę na juniora i chłop mnie zapytał czym się różni kontener od obrazu w kontekście dockera.
Powiedziałem, że kontener jest to instancja uruchomionej aplikacji, a obraz jest to szablon na podstawie którego tworzone są kontenery.

Wiem, że nie jest to w 100% poprawna definicja, ale ten gość który mnie rekrutował zrozumiał, że "aplikacja" = "docker" i powiedział, że w ogóle nie rozumiem o co w tym chodzi. Próbowałem mu tłumaczyć, że mówiąc o aplikacji nie chodziło mi o dockera... ale gość nie chciał posłuchać i przeszedł do kolejnego pytania..

#docker #rozmowaoprace #pracait #interview #pracbaza #informatyka
  • 6
  • Odpowiedz
@damienbudzik: co zrobisz. Mnie kiedyś CTO pytał jak bym zaimplementował bibliotekę do obsługi systemu plików. Powiedziałem, że zrobiłbym tak jak wszędzie tj. proste funkcje, które przyjmują patha i robią różne operacje w stylu mv, cp. Po tym jak się zatrudniłem to dowiedziałem się, że rozwiązaniem, które chciał usłyszeć jest zaklepanie całej hierarchii w stylu OOP, gdzie każdy plik to osobny obiekt. Strasznie niepraktycznie, ale jak ktoś lubi sobie walić
  • Odpowiedz
@damienbudzik: to była rozmowa po angielsku czy polsku? Szablon to ja bym bardziej powiedział że to dockerfile z którego robi się image a uruchomiony image (docker run przecież...) to kontener. Czyli oboje jesteście winni - ty pomieszałes a on nie zrozumiał. Czyli jak kolega napisał nie przeszliście obaj rekrutacji.

I albo mieszałes dalej albo jest tępym bucem że nie dal ci tego naprostować
  • Odpowiedz
@Saly: Najgorszy typ klepacza to oop'owiec onanista. Nawali 20 klas co służą do odwoływania się do samych siebie. Trochę jak z konfederacją wyrasta się z tego :D
  • Odpowiedz