Wpis z mikrobloga

@202492:

2 lata expa dla 99.9% firm w polsce to juz mid, jakbys napisal rok expa to bym uwierzyl

a jak zaczac w ogole? od stazu po ktorym wbijasz juniora w firmie :) a na staz tylko w wakacje, ze statusem studenta

juniorzy #!$%@? to juz mieli w 2018, teraz jeszcze kryzys to w ogole nie wiem co to bedzie, tysiace zrujnowanych marzen o byciu programista, na dobra sprawe chyba jedyny
@202492: Z doświadczenia powiem, że jeśli masz dobre umiejętności i ciekawe portfolio odpowiadające temu stanowisku, to nie będą patrzeć na brak doświadczania. Zawsze warto wysłać CV. W najgorszym przypadku się nie uda
@Howkiee: W najgorszym wypadku to trafi na listę spamerów rozsylajacych CV na oferty gdzie nie spełniają podstawowych wymagań. Nie spotkałem się osobiście z taka praktyka, ale o tym czytałem więc pewnie jakiś mały % firm tak do tego podchodzi.
@Aten7385 ale to idzie latwo obejsc tworzac nowy email/nr telefonu i zmieniajac szate graficzna CV wiec te black listy moze i istnieja, ale jak ktos szuka pracy to mozna to "tak" ominac