Wpis z mikrobloga

@Anty_Chryst: Tak. Potrzebujesz kalorii, a raczej odpowiednich składników odżywczych, które przekształcisz w białka tworzące włosy.

Nie. Jakbyś ogolił ciało to zapotrzebowanie by się zmniejszyło, ponieważ spadła by twoja waga. Symbolicznie tylko. Włosy rosły by wciąż w takim samym tempie, zatem zużywałyby tą samą ilość kalorii czyli pomijalną. Na wysoką jakość włosów oczywiście wpływa dieta, ale nie kalorie, tylko dostarczenie aminokwasów, żelaza, cynku, witamin itd itp nie znam się
@Anty_Chryst: jest i to ogromna różnica, dosłownie czuć obciążenie na organizmie tylko nie wiem czy to przez to że włosy rosną i zapotrzebowanie wzrosło czy może przez to że organizm musi teraz inaczej regulować temperaturę ciała, w zimie to w ogóle jest kosmos jak zgolisz brodę albo głowę, człowiek czuje się jakby z diety zabrał ileś tam kalorii. Włosy są zajebiście ważne przy regulacji temperatury.

@lisica23: niektóre włosy nie rosną
@ciasteczkowy_otwur: Tak. Włosy mają fazy, a w ostatniej wypadają i nie zależy to od kontrolowanej przez nas długości, tylko od czasu.

Można pod pachami zapuścić nawet dłuższe niż na głowie, jak ktoś ma krótkie na głowie. Ale nie jakieś długie, chyba, że ktoś jakiś freak genetyczny.

Słusznie zauważyłeś, że brak włosów może doprowadzić do szybszego wychłodzenia. Trochę mi głupio, że nie pomyślałem. Oczywiście to też nie może być dużo energii traconej