Wpis z mikrobloga

Stałym elementem mojej pracy jest zarządzenie kopiami dokumentów, które opracowuje. Nie będę wnikał w szczegóły, ale nadmienię tylko, że tworzę w środowisku sieciowym katalog z pewnym identyfikatorem, a potem kopiuje tam całą strukturę. Z racji mojego lenistwa postanowiłem zautomatyzować tą nudną pracę i napisałem skrypt w PS na kilka linijek. Niestety moja organizacją jest #!$%@? i powołując się na jakieś polityki zabraniają mi na moim koncie uruchamiania skryptów .ps i .bat . Bez problemu natomiast mój program uruchamia się po przez wywołanie w wierszu poleceń powershella inline (czyli powershell.exe -Command "& {...}" ). Ktoś bardziej zaawansowany ma może jakieś rozwiązanie, jak do tego podejść, aby uniknąć kopiowania całego skryptu z notatnika i wklejania go do cmd...

#programowanie
#devops #windowsserver
  • 10
@grap32 autohotkey - przypisz sobie cały ten skrypt do jakiegoś skrótu klawiszowego. Druga opcja, bez instalacji - schowek widnowsa (windows +V) gdzie możesz przypiąć sobie na stałe elementy, wtedy masz skrypt zawsze pod ręką.