Wpis z mikrobloga

#silownia #dieta #mirkokoksy
Odłożyło mi się sporo tkanki tłuszczowej podczas robienia masy przez ostatnie 7 miesięcy i pora na redukcję. Z 73kg przytyłem do 80 kg przy 176cm.
I tutaj moje pytanie jak poprawnie ją przeprowadzić.
Będąc na masie bylem na ~2900kcal w dni bez treningu oraz ~3200kcal w dni treningowe.
Na redukcji planuje ćwiczyć godzinę treningu siłowego na 80% możliwości ciężaru i większej ilości ruchów oraz 40 min cardio (czyli około minus 500 kcal)

Czy teraz tworząc dietę na redukcję powinienem dążyć do minus 200kcal dziennie od mojego dziennego zapotrzebowania (2700 kcal aby zachować wagę) czy minus 200 od tego co jadłem na mase (2900 kcal)?
  • 2
@awitampanstwa: Na samym początku na krótki okres odjąłbym 200 kcal od tego co jadłeś na masie (2900 kcal). Dodatkowo tak od razu bym nie zmieniał treningu siłowego. Warto starać się zachować jak najwięcej siły podczas redukcji. Pomaga to zachować jak najwięcej masy mięśniowej podczas zrzucania wagi. Wiadomo, że siła trochę spadnie, ale ważne, żeby spadła jak najmniej. Na trening z zapasem możesz sobie pozwolić jak już faktycznie będziesz nisko z poziomem
@awitampanstwa: Musisz wiedzieć jakie jest zero kaloryczne i od tego odciągnąć jakąś ilość kcal. Ja przy wzroście 172 z 85kg na 69kg redukowałem na ~2k kcal...

200 kcal deficytu to będzie niecały 1 KG tkanki tłuszczowej spalony miesięcznie, więc ta twoja redukcja trochę potrwa