Wpis z mikrobloga

Drogie #mikrokoksy jak liczycie zapotrzebowanie kaloryczne biorąc pod uwagę odczyty z zegarka? Załóżmy, że robię masę, mam ok 2000 kcal TDEE, według księgi masy mam jeść 3500 kcal. Czy jeżeli mam do dyspozycji spalone kalorie wynikające z aktywności, to czy mam jeść 3500 + spalone kalorie, czy 2000 + spalone kalorie + jakieś 500kcal, coby coś urosnąć?
#silownia #dieta
  • 12
@hesus wyliczając zapotrzebowanie zaznaczasz jaka aktywność fizyczna i jak często uprawiasz - w tym są wliczone już spalone kcl więc jak kalkulator mówi ci 3.5kkcl - jedz tyle . Po 6-8tyg nie złapiesz 0.5kg - dorzuc 200kcl
@hesus: najprościej, to pobaw się Fitatu. Sparuj dane z zegarka z Fitatu, wpisz tam swoje parametry, o ile pamiętam apka nawet policzy Twoje podstawowe zapotrzebowanie, oceni jaką powinieneś mieć nadwyżkę kcal i będzie pobierała dane z zegarka o wysiłku (ile spaliłeś podczas ćwiczeń, czy łażenia po mieście) i sama wyliczy (w zależności od wysiłku) ile dziennie powinieneś kcal spożywać, żeby utrzymać przyjętą nadwyżkę.
@hesus: Każdy zegarek na rynku oblicza SPALONE/AKTYWNE całościowo kalorie na podstawie tętna.
Jeżeli masz dobrze wprowadzone swoje strefy tętna, to jesteś bliżej prawdy tego, co pokazuje. Ale wystarczy, ze masz podwyższone tętno cały dzień na wskutek np. przeziębienia i już mozesz mieć tego dnia odczyt wyższy o ~1000kcal ;)
Z kolei kcal pokazywane z rejestrowanej aktywności są to kalorie spalone bezpośrednio przez dany sport + BMR. Jeżeli teoretycznie w godzinę przebiegłeś