Wpis z mikrobloga

Dość często widzę memy, że granie w gry po 30 to jest "jakieś takie nie wiem" i nie ma już tej magii jak grało się za dzieciaka. Albo tiktoki jak dorośli ludzie siadają przy pc i nie włączają gier bo to już nie to samo i w tle leci smutna muzyczka. Tymczasem ja właśnie teraz świetnie bawię się w grach. Teraz, kiedy minęła mi faza na granie w tzw. gry AAA i potrafię sobie kupić starszą grę, jakiegoś indyka albo znaleźć niedocenioną, mało znaną perełkę i spędzić przy takich grach lepszy czas niż miałbym lecieć po kolejnego CoD, Fifę, Far Cry, GTA albo Asasyna za 300 zł i narzekać że granie jest już nudne. Chyba nie wiek stanowi problem, a wybór odpowiedniej gry. Dusza gamera zawsze w nas będzie.
#gry #wykop30plus #pcmasterrace #konsole
Gwendeith - Dość często widzę memy, że granie w gry po 30 to jest "jakieś takie nie w...

źródło: comment_1672594498XTLznYmfp9UcblKeqHVkst.jpg

Pobierz
  • 63
@Gwendeith: ja tam jestem wypalony po 30stce.
W zasadzie żadna gra mi nie podchodzi. Program 10, 15 minut i mi się odechciewa.
Lubię się wczuć w fabułę i nie potrafię "odgrzewać" kotleta, jak wiem już czego mam się spodziewać, a na rynku same remastery albo remake...
Poza tym wychowałem się na grach RPG, lubię wczuć się w bohatera i przeżywać historię, a twórcy zmuszają mnie grać bohaterem, z którym się nie
@Gwendeith Ostatnio ukończyłem trylogie Mass Effect i super się bawiłem(po raz pierwszy nie licząc jedynki). Zeszłym roku grałem w moda do Gothica i wtedy właśnie osiągnąłem 100% radości jak za dzieciaka. AC Origins był bardzo przyjemny gdzie ostatniego AC jakiego grałem to Black Flag. W sumie gram od czasu do czasu jak mam humor.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gwendeith: Polecam zmienić w ogóle środowiskowo i przykładowo jak całe życie grało się na PC, to kupić sobie kilka konsol Nintendo (przykładowo N3DS i WiiU)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gwendeith: ja właśnie wczoraj zdecydowałem się na XGPU na pół roku, będę ogrywał Hitmana III i testowałem nowego, drewnianego NFSa, 32lvl here ( ͡ ͜ʖ ͡)
Do tego polecam sobie zrobić syna xD Mój prawie 5lvl, jesteśmy na bieżąco z różnymi Lego gierkami na PS4 + Retropie postawione na malinie i ogrywamy sobie Sonica na Segę, Pokemony z GBA i gierki mojego dzieciństwa na PSX (
@Gwendeith: Ja kupiłem steam decka i ogrywam wszystkie tytuły z mojej młodości plus jakieś indyki i jest zajebiscie. Na duże tytuły mam ps5, ale ciężko wygospodarować na nie czas, a steamdeck zawsze można odpalić na przerwie w pracy, albo w łóżku wieczorem. Polecam ten stan jeśli jest się starym dziadem jak ja.
@Gwendeith: Ja akurat gram na konsoli, głównie w japońskie gry i bijatyki ostatnio, ale #!$%@? mnie to że pały z Sony cenzurują zachodnie wydania, jakieś lesbo żydy z tlou2 okej ale animowane cyce Be
nie ma już tej magii jak grało się za dzieciaka


@Gwendeith: No bo nie ma. 25 lat temu praktycznie każda gra, która wychodziła miała w sobie pierwiastek innowacyjności dzięki np. ciekawej fabule, nowej formule, rewolucyjnej grafice, nowemu silnikowi - 3D było dopiero eksplorowane, cenzura praktycznie nie istniała. Przez ~20 lat grania obserwowałem jak wyrastają wielkie serie, ogrywałem znaczną większość gier AAA (i sporo gier indie) bawiąc się przy nich przednio i
Mam 31 lat i wciąż bardzo lubię grać, ostatnio w BF2042... nie wyobrażam sobie nie pograć:) wtedy się wyłączam i zapominam o problemach, relaksuje się i świetnie się bawię
@Gwendeith dla mnie nadal najlepiej się gra w to co się spędziło młodość czyli CS 1.6 i multiplayer GTA San Andreas inne gierki chociaż by wyglądały jak film nie podchodzą
Chyba nie wiek stanowi problem, a wybór odpowiedniej gry.


@Gwendeith: Jest taki efekt, może to nawet ma jakąś nazwę, że im jesteś starszy tym większe masz wrażenie, że czas leci szybciej.

A gdy w życiu kończy się problem z brakiem kasy i wolności (mieszkanie z rodzicami) to masz ochotę robić wszystko w ogóle, no i w tym to, na co zawsze nie było Cię stać.

Więc kupiłam perkusję, sprzęt to obróbki
a to musisz mieć ciągle mózg włączony? Co takiego zajmuje Ci tyle czasu że nie możesz się wyłączyć na chwilę :)


@DayMn: no to imo stan psychiczny, ja jestem całkowicie #!$%@? ciągłym zamartwianiem się i nie mogę ani na chwilę przestać, tak to wygląda z mojej strony