Wpis z mikrobloga

karta praw podstawowych UE, art. 9. Mówisz, że prawo do zawierania formalnych związków nie istnieje? ( ͡° ͜ʖ ͡°) I jeżeli ktoś ma problemy z czytaniem, to ty - bo ja się dopiero co włączyłem do dyskusji XD


@ghandi92: No ktos ma problem z czytaniem i rozumieniem, kolejny raz XD

Podstawą tego artykułu jest artykuł 12 europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności w brzmieniu:
@SlavedWizard: jednocześnie: Artykuł ten nie stanowi o nadaniu statusu związku małżeńskiego związkom osób tej samej płci ani tego nie zakazuje. Prawo to jest więc podobne do prawa przewidzianego przez europejską Konwencję o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, jednak jego zakres może być rozszerzony, jeżeli ustawodawstwo krajowe tak przewiduje. ( ͡° ͜ʖ ͡°) już nawet nie każę ci poczytać o orzecznictwie ws. art.18 konstytucji RP, ale wrzucę
ghandi92 - @SlavedWizard: jednocześnie: Artykuł ten nie stanowi o nadaniu statusu zwi...

źródło: comment_1672519143S2e9jNePvUjNaafOKFzuhQ.jpg

Pobierz
jednocześnie: Artykuł ten nie stanowi o nadaniu statusu związku małżeńskiego związkom osób tej samej płci ani tego nie zakazuje. Prawo to jest więc podobne do prawa przewidzianego przez europejską Konwencję o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, jednak jego zakres może być rozszerzony, jeżeli ustawodawstwo krajowe tak przewiduje.


@ghandi92: Potwierdziles moje, tym wlasnie cytatem. W PL nie jest lamane prawo lgbtqwerty na podanym przykladzie i wgle nie jest zadnym paragrafem. Jesli
@ghandi92: Kolo, jak nie rozumiesz ze prawo w roznych panstwach dziala inaczej i nie jest to niczym nienaturalnym to prosze zacznij sie pruc o ta mapke:

W uproszczeniu, to ze cos za Odra jest legalne nie znaczy ze u nas lamia ci prawa nie dajac do tego dostepu w identycznej formie.
To samo dotyczy sie dostepu do broni, narkotykow itd itp na obszarze EU.
CZEGO TU NIE ROZUMIESZ?

SlavedWizard - @ghandi92: Kolo, jak nie rozumiesz ze prawo w roznych panstwach dziala...

źródło: comment_1672519836rsxewNHUKiTnOnDUwgrpOy.jpg

Pobierz