Wpis z mikrobloga

siedzę właśnie w stanach i tak napiwki są mile widziane i daje je 95% gości ale nikt Ci nie narzuca wysokości i jak nie dasz też się nic nie stanie.


@Crisu: może jakbym nigdy nie był w stanach to bym uwierzył xd przecież USA to najbardziej na świecie #!$%@? kraj jeśli chodzi o kulturę napiwków, we wszystkich usługach tipują, niezależnie czy to kelner, barber czy taksówkarz. Zwyczajowy napiwek zreszta w ostatnich
a w restauracji gdzie się rezerwuje mam jeść na siłę? XD


@Shatter: nie, mordeczko, możesz sobie z ziomkami zarezerwować stolik dla 10 osób, wyjąć mamine kanapki i zapijać je kompotem, wszystko będzie git.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@advert: to chyba naczytałes się na blogach o lokalach w których kelner Cię nie wypuści bez napiwku. Przeważnie dajesz kartę, kasują Ci zamówienie i wracają z paragonem gdzie możesz wpisać napiwek wtedy zamykają całość zamowienia.ale nikt nad Tobą nie stoi czy sprawdza ile dałeś zaraz po odejściu od stolika. Fakt wszędzie jest opcja napiwku ale nie ma obowiązku. W PL też przeważnie zostawiam chyba że jedzenie było wyjątkowo słabe.
@BojowyKucyk: przerosło cię zrozumienie dosłownie dwóch zdań? napisałem, że takie zasady restauracje wprowadzają przez cebulaków, którzy w kilku siedzą przy dwóch piwach, nigdzie nie sugerowałem że op jest kimś takim.
naucz się czytać ze zrozumieniem i się nie kompromituj już
moim zdaniem to w ogóle nie jest zgodne z prawem, zamówisz za 70 zl, będziesz chciał wyjść i co? Dzwonią po policję?


@Wygryw_z_wyboru: płacisz z góry przy rezerwacji liczba osób x100zł. Potem na miejscu rachunek jest pomniejszany o zaliczkę.