Wpis z mikrobloga

@xardas_pl: Podanie dań w mniej więcej jednym czasie ok, ale rachunki ? Czym to się różni od 3 stolików albo nawet 4 ? XD Więcej płacą kelnerowi za klikanie w ekran ? xD nie sądzę.
  • Odpowiedz
No widzisz, a ja mam w dupie Twoje zdanie, nie pytałem o Twoją opinię.


@PolishPsycho: sorry, to następnym razem jak będziesz zakładał temat, zaznacz od razu że mają się wypowiadać TYLKO klakierzy którzy się będa z tobą zgadzać i z którymi razem będziesz chciał ponarzekać, bo w tym momencie to nijak nie wynika z pierwszego posta.
  • Odpowiedz
Podanie dań w mniej więcej jednym czasie ok, ale rachunki ? Czym to się różni od 3 stolików albo nawet 4 ? XD Więcej płacą kelnerowi za klikanie w ekran ? xD nie sądzę.


@lentilek: masz jakichś znajomych kelnerów lub szefów kuchni? to zapytaj czym się różni stół typu grupa od kilku małych stolików. argumentów podadzą sporo więcej niż ja. to akurat bardzo sensowna reguła i stosuje się ją na całym
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: Taki sezon. Czas mundialowy i wigilijny. Lokalom się nie opłaca wpuszczać grupy 10 osó, które zamówi po dwa piwa na głowę. Wychodzi na to, że średnio klient musi zostawić 100 zł żeby na tym zarobić. Nie popieram zjawiska, ale rozumiem.
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: zauważyłem też w tym roku, że zaczęli doliczać serwis przy przyjściu do restauracji nawet w 2 osoby. Jeszcze pół biedy jakby ten serwis był sensownej jakości, a pamiętam, że kolega raz czekał na piwo jakieś 20 minut a później dostaliśmy jeszcze serwisem xD
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: otóż to jest bat na puste rezerwacje. Nine’s (i inne popularne knajpy) nie narzeka na brak zainteresowania stad ludzie przyzwyczaili się ze trzeba mieć tam rezerwacje i mało kto wchodzi z ulicy i liczy na szczęście. Dlatego rezerwacje często odwoływane w ostatniej chwili to zmora takich miejsc i utracone dochody. Zapewne robiłeś większa rezerwacje wiec tym bardziej jak chcesz zająć więcej stolików to skutki rezygnacji są bardziej dotkliwe. Ja rezerwowalem
  • Odpowiedz
@crewlove: Coraz więcej miejsc w ogóle nie patrzy na osoby tylko maja w menu napisane ze do rachunku doliczają 10% za serwis. Niektórzy nawet dopisują że dodatkowe napiwki dla kelnerów są mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
maja w menu napisane ze do rachunku doliczają 10% za serwis. Niektórzy nawet dopisują że dodatkowe napiwki dla kelnerów są mile widziane ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mithrindil: Kasa z serwisu dla właściciela a dodatkowe napiwki dla kelnera, tak?
  • Odpowiedz
@PolishPsycho: to ich biznes, nie podoba się to szukaj innego lokalu bez takich wymogów. Zanim zaczniesz wymyślać, że jestem restauratorem to zaprzeczę. Jestem za wolnością gospodarczą. Jeśli taka knajpa nie splajtuje to znaczy, że robi to dobrze, rynek zweryfikuje.
  • Odpowiedz