Wpis z mikrobloga

Jakie ćwiczenia na klatę najmniej obciążają barki? Od jakiś dwóch tygodni boli mnie bark przy wyciskaniach, promieniuje nawet na łokieć i łopatkę. Ćwiczenia na barki na razie odpuszczam, ale klateczki nie chce odpuszczać, wiadomo xd takze zastanawiam się co jest najmniej obciążające dla barku. Jestem na masie i chce jak najefektywniej wykorzystać ten okres, nie mam czasu na kontuzje :D

#silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FrankLucas92: Nie w ten sposób... Trzeba się dowiedzieć dlaczego bolą Cię barki, bo to wcale nie ćwiczenia stricte na barki mogą go powodować, a samo wyciskanie. Pierwsza rzecz na którą bym spojrzał to korekta techniki, w szczególności prowadzenie łokci oraz angażowanie pleców do wyciskania.

Jeśli coś Ci promieniuje, to znaczy, że problem robi się już w kontekście nerwów. Radzę poczekać aż stan zapalny przejdzie, potem zdiagnozować dlaczego boli i co dokładnie
@FrankLucas92: wiem ze to gowno wrozba z internetu ale postawilbym wiele na slabe rotatory barku i obecnie stan zapalny. Wez pileczke i poloz sie na niej troche ponizej lini barkow na zewnatrz od lopatki. Jesli boli jak cholera to masz tam stan zapalny. Przyczep rotatorow na barku, czesto promieniuje na szyje, biceps, nawet przedramie. Zaskakujaco dla niektorych, rotatory barku bardzo czesto wlasnie bola przy pushu, zwlaszcza sztanga gdzie trudno o rotacje
@DopeLifter: @calkazcalki: @Poemat:

Wyciskanie na płaskiej 100kg x 4-6 reps w 1 dzień góry
Wyciskanie na płaskiej 82.5kg x 9-10 reps w 2 dniu góry

Wiosłowanie 70kg x 10reps

To moje wyniki na dzisiaj. Zrobiłem sobie tydzień przerwy od treningu góry, ale nadal czuję ten bark. Jutro idę na siłkę zrobić góre o zobaczę jak pójdzie. Jeśli ból się utrzyma to chyba się przejdę do fizjo, ale szkoda mi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FrankLucas92: I tu już powinna Ci się zapalić lampka. Musisz wzmocnić plecy. Jeśli Twoje plecy będą za słabe, to nie będziesz potrafił ich wystarczająco angażować, przez co ucierpi zdrowie barków. Wiosłowanie powinieneś lecieć co najmniej tyle ile wyciskanie, a najlepiej to więcej.

@Poemat Dziękuje
@DopeLifter:

Moje proporcje treningu pleców do wyciskań wyglądają tak:

Wyciskanie płaska 7 serii/tydz
Dipy 3serie/tydz
Ohp 3serie/tydz
Wyciskanie hantli skos 3serie/tydz
Hammer maszyna 4serie/tydz

Podciąganie na drążku 4serie/tydz
Wiosłowanie sztanga 4serei/tydz
Wyciąg górny 3serie/tydz
Wyciąg poziomy 3serie/tydz
Wiosłowanie hantlem 3serie/tydz

Jakieś 20 serii wyciskań i 17 serii pull - myślisz że zmienić delikatnie proporcje na korzysc pull?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FrankLucas92: Moim zdaniem zawsze powinno być więcej serii pull ze względu m.i.n dla zdrowia barków. Nie chodzi tylko o objętość, ale rownież z jaką intensywnością te plecy trenujesz. Po prostu jak potrafisz wycisnąć 100 na kilka ruchów, a wioslsuejsz 70kg, to coś jest nie halo. Albo jesteś za słaby, albo za słabo się do tego przykładasz, na czym barki ucierpią.