Wpis z mikrobloga

@Wezwoguleicstont: kazeine jem jako ostatni posiłek + mi smakuje zamiast probiotyków zżeram kiszoną kapuste i dużo jogurtów a witaminek nie chcę brać bo mam dzięki temu motywację do jedzenia warzyw i owoców @sew1k: ciężko mi jednoznacznie ocenić, na pewno działa w taki sposób, że mam lepszą jakość snu i pamiętam powiedzmy 90% snów, podczas gdy nie suplementuje ashwy to jest to <50%
@ScapularNotch: No to jak zajadasz się kapuchą i jogurtami, to spoko - jelita Ci podziękują. Jeżeli chodzi o witaminy z warzyw i owoców, to w dzisiejszych czasach nie wydaję mi się aby w nich była taka ilość witamin by rezygnować ze stacku witaminowego. Niemniej jednak zrobisz jak uważasz. Powodzenia i rośnij wielki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bulkanator8000: Wiem, wiem, nie zrobiłem pomyłki, jako że witaminy z grupy ADEK są rozpuszczalne w tłuszczach to występują w tłuszczach zwierzęcych. Nie jestem zwolennikiem brania witamin bez przesłanek (objawów niedoborów czy adekwatnych wyników badań) od czasu jak spotkałem się z pacjentami, którzy mieli powikłania od hiperwitaminozy (m.in. sarkoidoza I hiperkalcemia od suplementacji wit. D3)