Wpis z mikrobloga

Właśnie przekroczyłem 10000h w powietrzu


@Wojtasinski: wpływa to jakoś na zdrowie? Kiedyś czytałem, ze kobiety w początkowej fazie ciąży nie powinny latać bo promieniowanie kosmiczne ale nie wiem czy to prawda
@Wojtasinski: gratki. Nigdy nie lecialem samolotem, ale jakos dziwnie od zawsze chodzi za mna pojscie w tym kierunku, ale pojawia sie zawsze dylemat z wiekiem +30, lata leca a temat wciaz powraca jak widze takie wpisy :)

Powiedz mi jak jest z praca, czy jest to na tyle niszowy zawod, ze po zrobieniu uprawnien praca jest od zaraz? Pomijam kryzysy typu covid itp

Takie pytanie techniczne to gdzie zlicza sie te
@Wojtasinski: O Panie! Super! Cieszy mnie czytanie jak ktoś jest szczęśliwy!

Ale macie tam masę roboty na pokładzie. Miałem przyjemność lecieć na symulatorze 737 i nie jest to takie proste. Klapy, podwozie, ustawienie radiolatarni (To było chyba najtrudniejsze), utrzymanie się w linii pasa i tak dalej. Ale wylądowałem i wystartowałem, dwa razy! Bez rozbicia się! :D

Ale po 40 minutach wyglądałem tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_16652117800ymCyHzvOSXBy1n4Sfg1UY.jpg
NoMoreTearsJustSmile: Benek w porównaniu do embriona to parowóz z kwadratowymi kołami. Emb jest dużo dużo nowocześniejszy. Dba o lotnika żeby sobie guza nie nabić, przypomina np. o wstawieniu prędkości do ładowania do FMS, ma acars, cpdlc. Wspaniała maszyna do latania choć benka wspominam w sentymentem. To zależy od miesiąca, ale mniej więcej na 80h latania spędzam 160h w pracy wliczając nocowania i pobyty.


@Wojtasinski: potwierdzam z perspektywy mechanika, NG to parowóz,
Gratuluję i cieszę się że spełniłeś swoje marzenie () Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o lotnictwo, więc powiedz mi proszę ile czasu zajmuje szkoła, szkolenia żeby dotrzeć do miejsca, w którym jesteś? Ile miałeś lat jak zaczynałeś?
Nigdy nie jest za późno na realizacje marzeń. Zacznij od ppl, zobaczysz jak złapiesz bakcyla to pójdzie dalej gładko, jak nie to „tylko” 25k mniej w portfelu ale co się nauczysz i przeżyjesz to Twoje i nikt Ci tego nie zabierze. Do mojej firmy przed covidem przyszedł 45 latek i sobie radzi i chwali i mówi ze nie wie na co czekał tyle czasu w korpo bo ta robota jest wspaniała. Jak
@Wojtasinski:
Masz super pracę. Bardzo lubię samoloty, mieszkam na trasie schodzenia samolotów i codziennie nad moją głową przelatuje kilkanaście maszyn. Uwielbiam na to patrzeć.
Do tej pory leciałem 10 razy i zawsze to duże przeżycie, czasami ekscytacja, czasami stres. Szczególnie nie lubię startów, gdy samolot tak gwałtownie się podnosi pod dosyć dużym kątem, mam wtedy wrażenie, że zaraz spadniemy i tak :D Ale jak już jesteśmy wysoko to jest to piękne,