Wpis z mikrobloga

@Wojtasinski to jeszcze 2 pytania i już nie męczę: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Jak oceniasz przejście z 737 na ERJ? Lepiej, gorzej? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Ile godzin miesięcznie spędzasz w pracy, ale nie chodzi mi o samo latanie, tylko od momentu pojawienia się na lotnisku, odprawa przez lotem, przygotowanie itp czyli łączny czas w pracy?
no ale np dobra leci np z Wawy do Londynu, i co czeka 2 dni w Londynie na lot np do Barcelony?


@jmuhha przecież najczęściej robi lot na trasie przykładowo Warszawa-Londyn-Warszawa-Barcelona-Warszawa
Czemu ma niby czekać w Londynie?

Zależy też od tego jaka linia, ale najczęściej ma się stałą bazę i się z niej lata
@jmuhha: Pilotem chciałem zostać zawsze, odkąd pamietam, rodzice mnie nie naciskali. Widzieli we mnie potencjał ze zawsze byłem prymusem w szkole i chcieli abym poszedł na medycyne, ale w liceum sporo imprezowalem i stwierdzili ze nic ze mnie nie będzie i odpuścili. Ponadto pochodzę z małej wsi gdzie nauczyciele mówili mi ze w życiu nic nie osiągnę i jak mówiłem ze chce być pilotem to pukali się w głowę. Możliwości teraz
@NoMoreTearsJustSmile: Benek w porównaniu do embriona to parowóz z kwadratowymi kołami. Emb jest dużo dużo nowocześniejszy. Dba o lotnika żeby sobie guza nie nabić, przypomina np. o wstawieniu prędkości do ładowania do FMS, ma acars, cpdlc. Wspaniała maszyna do latania choć benka wspominam w sentymentem. To zależy od miesiąca, ale mniej więcej na 80h latania spędzam 160h w pracy wliczając nocowania i pobyty.
@Wojtasinski:

-jakie są minusy tej pracy?
-czy piloci mają w jakiś sposób podgląd na poszycie całego samolotu? (w sensie kamery np na skrzydło albo taki widok z lotu ptaka jak w nowoczesnych samochodach)
-czym jest tak naprawdę system autopilot? w sensie nazwa wiadomo znajoma z filmów, ale zastanawiam się czy to jest tak, że włączasz autopilota i dosłownie idziesz sobie na kawe? samolot leci sam? nikt tego nie kontroluje?
-czy kapitan
@jmuhha: Minusy to czas poza domem, życie na walizkach, praca w środowisku o mniejszej zawartości tlenu. Na moim samolocie tego nie ma, ale są takie co maja taki podglad. Autopilot to wspaniałe urządzenie odciążające pilota. Przepisy nakazują aby w RVSM go używać, jeśli się psuje musimy lecieć poniżej RVSM. Autopilot potrafi sam wyładować samolotem przy zerowej widzialności, ale nie potrafi tego zrobić jak wieje silny wiatr, ale wolny wiatr wyklucza mgle,
@Wojtasinski:

-co jedzą piloci na pokładzie? (mega ciekawa ciekawostka z tym innym jedzeniem kapitana)
-czy w kokpicie rozmawia sie tylko po angielsku nawet jesli siedzi obok nas polak?
-czy obecnie praktykuje sie w kokpicie obecnosc mechanika pokladowego? (cos takiego bylo w filmach)
-jaka faza lotu jest dla ciebie najciekawsza?
-widziales kiedys ufo (niezidentyfikowany obiekt, ktory jakby no nie powinniscie widziec?)
-czy macie mozliwosc podgrzewania foteli?
-czy w waszej kabinie jest cieplo?