Wpis z mikrobloga

Cześć Wam. Powiedzcie mi Miraski od czego zacząć bieganie i jak je polubić? Od jakiegoś roku wróciłem na siłkę ale kurde nudzi mnie to :/ Przymierzam się od Grudnia zeszłego roku, żeby zacząć biegać i jakoś się zebrać nie mogę. Chciałbym może od wiosny zacząć biegać do pracy (w jedną stronę mam ok. 11 km). Czy sposoby na zaczęcie biegania np 1 min biegu i 1 min marszu coś dają wgl na początek? W jaki sposób Wy potraficie biegać np 40 km?? :o
#bieganie #mikrokosy
  • 21
@Ljubo93 zainstaluj sobie strave, tam są fajne challenge, do tego na statshunters zbierasz sobie kwadraty i masz motywację żeby w innym miejscach pobiegać i zaliczać kwadraty. To bardziej popularne u rowerzystów ale każda aktywność można na Stravie odhaczyc
@Ljubo93: jak pamiętam jak zaczynałem to uprawiałem bieg przerywany - biegłem na pałę 20 min i szedlem kilka minut ponieważ nie dawałem rady. Gdybym zaczynał od nowa to wdrażałbym się inaczej, rozsądniej.

Natomiast w styczniu wracalem do biegania po 2 latach przerwy i nogi dużo pamiętały. 10 km w ~50 min to nie był problem, więc nie wiem jak u Ciebie to wygląda, ale nie zalecam katowania się na początku, a
@Pietrek9: Chciałbym spróbować przebiec swoje pierwsze 10 km w życiu i nie znienawidzić biegania. Chciałbym do tego podejść jak do czegoś co ma mi sprawiać przyjemność tylko nie wiem jeszcze jak xd Oglądam ludzi, którzy biegają i są zadowoleni z tego.
@Ljubo93: zależy jak na to spojrzysz. Ja widzę, ze dużo osób jest zadowolonych z jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Może bieganie i silka nie jest dla Ciebie albo sposób w jaki ćwiczysz ci nie odpowiada.
Może rolki, deska, łyżwy będą bardziej dla Ciebie
@Ljubo93: ja miałem tak że nigdy nie lubiłem biegać ale za to dużo chodziłem. Pojechałem pare razy w góry i stwierdziłem że jeśli chce zobaczyć ich więcej muszę chodzić szybciej wiec 2 lata temu kupiłem sobie rower (zrobiłem 1k) na zimę nauczyłem się jeździć na łyżwach (jakoś 80h wyjezdzonych napewno) + w zimę trenażer, na lato rolki + dopiero wjechało u mnie bieganie ponieważ już mnie nawet z samego początku to