Wpis z mikrobloga

@peoplearestrange: Liczą się pozory i to jak się sprzedasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Masz przekonać rekrutera, że warto Cię zatrudnić i to najlepiej za stawkę jaką chcesz.
Jeśli to wymaga włażenia w dupę jak to określasz i daje to skutek, to dlaczego nie?

Nie rozumiem tego stwierdzenia w ogóle.
@darqnies: Paskudne CV, bardzo zniechęcające, wygląda jak pisane na kolanie, ale na komputerze. Znajdź sobie jakąś estetyczną formatkę, zrób wersje angielską, nie rozpisuj się za bardzo, pomiń niepotrzebne informacje i dodaj fotkę. Na ten moment wygląda trochę jak robione w paintcie. Jak chcesz odezwij się na priv - pokażę Ci swoje, które było chwalone przez rekruterów.
W IT to jeszcze i tak chociaż odpowiadają, w marketingu dzieje sie prawdziwa patologia XD w przeciągu roku 2020 przeszedłem na oko 80 rekrutacji do wielu firm z całej Polski. Prace dostałem, ale to firma sama sie do mnie odezwała XD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darqnies: też mi się zdarzyło, że nawet po udanej rozmowie technicznej część mnie nie chciała za zbyt radykalne poglądy lol na temat programowania

Apropo porady, to postaraj się wyróżnić, zrób coś czego większość innych kandydatów nie robiła.

A no i rekruterzy to debile więc bądź cierpliwy i się nie poddawaj
@darqnies: Nie masz doświadczenia, które byłoby przydatne w firmie. Zerknij na ogłoszenia, sprawdź stos technologiczny i napitalaj w domu projekcik bazując na nich - najszybciej się nauczysz a może i przy okazji coś fajnego stworzysz.
Jak będziesz miał sensowny stos technologiczny w CV to cię wezmą.
Obsługa Windowsa i Linuksa w CV? proszę cię. Idziesz do IT a nie do stołówki z komputerem.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
chyba bym nie składał CV gdybym się do tej pracy nie nadawał.


@darqnies: To nie jest wcale takie oczywiste. Z różnymi ludźmi już miałem do czynienia a niestety prawie każdy Polak oszukuje w CV.
@preseed42: @darqnies:

Twoje CV wygląda jak gówno, nic konkretnego, #!$%@? obchodzi kogos "grafika komputerowa" za to zainteresuje photoshop w zakresie dorysowywania #!$%@? wraz z modelingiem.

Jak coś umiesz nie ograniczaj się do 1 strony, gadanie, że cv ma miec 1 strone jest dla roboli którzy mają 150 kandydatów na jedno stanowisko

Dodatkowo jak IT to CV po angielsku is must to do. Nawet jak jest polska firma i polska rekrutacja.
@darqnies: W sumie słabe to CV. Jak dla mnie nic z tego nie wynika i ciężko określić Twoje umiejętności.
Co to znaczy "niekomercyjne administrowanie windowsem" ? W korpo zazwyczaj są domeny. Umiesz zarządzać domeną w windowsie ? (active directory ?)
Co dokładnie umiesz zrobić na linuxie ? Jakiś serwer postawić (dns, dhcp, może firewall ?)
Te kursy odnośnie security to potwierdzone zdaniem jakiegoś egzaminu/certyfikatem czy tylko jakies darmowe online ? Jak
@darqnies: jako kto lecisz na te rozmowy o prace?, widzę też, że strzelasz w korporacje - olej ich, oni za 3.5zł/h najchętniej by z Ciebie zrobili senior nasa voyager developer

ale w sumie widze, że mówisz, że AWS free tier wystarczy do nauki to troche xD, może przeszacowujesz swoje umiejętności.

Z wlasnej perspektywy jako sysadmin który nie lubi skryptować widzę, że jest ssanie na rynek takie, że ja #!$%@?, jak słucham