Wpis z mikrobloga

@darqnies jak już mirki pisały - CV z Worda wyglądające... no nie wyglądające. Dlatego nawet parodia korpo jaką jest Atos Cię nie chce ¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@darqnies: mireczki dobrze radzą, żebyś użył generatora. Zdarza mi się zatrudniać ludzi i pierwsze wrażenie na podstawie cv ma znaczenie. Oczywiście nie decydujące, ale jest to jakiś plusik. To raz, dwa zrób to po angielski i trzy pod każdym miejscem pracy napisz 2-3 zdania czym się tam zajmowałeś.
@czlowiekbutelka: Zgodnie ze wzorem zachodnim nie powinno się dodawać (aby rekruter nie zwracał uwagę na wygląd, rasę etc). W Polsce chyba raczej wymagane. Nie wiem, ja od 5 lat mam bez zdjęcia i wzór zachodni z "summary" na początku.

@wytrzzeszcz: Nawet nie dla ćwiczenia, a na poczet dostania pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@peoplearestrange: Widać kolega ma doświadczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°
@darqnies: @TotalDisaster: @wytrzzeszcz:
7 lat temu na embedded wystarczyło mieć projekt zrobiony w oparciu o Atmege, podłączony wyświetlacz alfanumeryczny, komunikacja po uarcie i sterowanie krokowcem. Za takie umiejętności płacili 3k na rękę.
Obecnie to trzeba znać systemy kontroli wersji, mieć ogarnięte wprawie wszystkie interfejsy + popularne protokoły przemysłowe, kilka projektów zrealizowany w oparciu o STM32(w tym z RTOS), a jeszcze miło, jak coś wie o linuxie.
Obecnie junior prezentuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@darqnies: na juniorów to wszyscy mają #!$%@?. Samego mnie skręca jak myślę że dostanę na projekt ludzi bez jakiegokolwiek doświadczenia bądź że śladowa ilością.
@darqnies: imo, co do CV, nie czytalem wszystkich komentarzy, ale uzyj moze jakiegos latwego template i napisz je po angielsku. Na pewno napisanie po angielsku wyjdzie na +, a i przy okazji jest to jakas "demonstracja" umiejetnosci jezyka.
@darqnies: na cholerę masz w CV wpis "praca sezonowa"? Mam sobie w Google sprawdzać czym się zajmują te firmy w nawiasie a potem zapytać Wróżki Zębuszki co Ty właściwie tam robiłeś? Ten staż to też w sumie do #!$%@?.

Z takim CV to może bym cie przyjął na staż ale to po poważnej rozmowie bo jak ktoś wpisuje "bardzo dobrą znajomość obsługi komputera Linux" to już widać że nie bardzo ogarnia.
@darqnies: Słabiutkie masz to CV. Wydaje mi się, że powinieneś skupić się bardziej na umiejętnościach bo z tego co tam napisałes wynika tyle co nic. Co oznacza, że Umiesz administrować windowsem? Umiesz postawić server pocztowy, ogarniasz dhcpa, dnsa? Co konkretnie? To samo co umiesz zrobić na Linuxie? Jakies skrypty umiesz pisać?

Dalej: W pierwszym punkcie i drugim powielasz to samo: administrowanie windowsem.
Kolejno: Wsparcie drukarek w sieciach: Czyli co umiesz wklepać