Wpis z mikrobloga

Nosz #!$%@?, jaka to jest p0lka...

Gabriela Złotopolska wraz z Halbrandem zostają uratowani przez statek Elendila. Ten zgodnie z ich prawem dostarcza dwójkę bohaterów do królestwa Numenoru przed oblicze królowej, aby ta zdecydowała o ich losie.
I co robi jedna z najstarszych, najmądrzejszych i najbardziej szanownych istot w Śródziemiu? (Znaczy taka była w książkach ofc xD)

Sra na królową, na mieszkańców i historię Numenoru i żąda od nich łodzi bo ona i jej sprawy są najważniejsze a tak w ogóle to jej się to #!$%@? należy!
Patusiara z PTSD zostaje uratowana, trafia do królestwa w którym nigdy nie była, nikogo tam nie zna, dostaje szansa poznania królowej i nawet nie dziękuję ani nie prosi o łódź tylko grozi że poleje się krew jeśli nie zapewnią jej bezpiecznej podwózki do domu xD

I żeby nie było, to jak idą przed oblicze królowej to jeszcze Halbrand radzi jej żeby zachować powściągliwość, że potrzeba tutaj trochę politycznego zmysłu i dyplomacji to nie xD
Dyplomacji i taktu uczył ją chyba Elrond, który zapomniał iść na ślub przyjaciela i od hobbitów/harfootów którzy podczas migracji zostawiają swoich towarzyszy na pewną śmierć jeśli Ci są np są chorzy i idą za wolno, ale za to Cię wspomną przy okazji jakiejś niziołkowej uroczystości.
Kyrie eleison co za gówno.

PS. Beka z bialorycerzy z reddita, którzy #!$%@? kocopoly że Gabriela jest wyższym elfem więc jej stamina jest #!$%@? nieskończona i ona to by przepłynęła do Śródziemia wpław xD i co, w następnym odcinku wychodzi Gabriela i mówi że jakby nie Elendil to czekałaby by ich pewna śmierć xD

#lotr #tolkien #ringsofpower #bekazlewactwa #p0lka
lifapek - Nosz #!$%@?, jaka to jest p0lka...

Gabriela Złotopolska wraz z Halbrande...

źródło: comment_16630501496A7z9CtFMyYYeN1A0KaHtF.jpg

Pobierz
  • 41
via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
@lifapek: twórcy twierdzą że to tak ma być, bo to element rozwoju jej postaci. Wydaje mi się że to jest właśnie główny problem - przerysowanie wszystkiego, bo być może widz jest za głupi i nie zauważy.

Zakładam że Elrond też jest taką pierdołą, bo potem stanie się tym ogarniętym elfem którego znany z trylogii LoTR.

Serial jest na poziomie wszystkich filmów dla nastolatków jak "The 100" czy "Pod kopułą", tylko że
@lifapek: jak wyśmiewam ten serial na każdym kroku, a postaci Galadrielii nie znoszę, tak ta scena ma znamiona sensu.

Większość elfów zawsze uważała się za rasę lepszą od innych. Galadriela świetnie oddaje tą mentalność - gdzie nie ma opcji dyplomacji z robakami.

To jakby jakiś stary niemiec naziol w trakcie WWII zostal uratowany nad Bałtykiem i go przenieśli do Gdańska. Też by pieprzył, że to oni zbudowali to miasto, że jest
@lifapek: o ile przełknąłem wszędobylskie multikulti, tak idiotyzmy ze scenariusza są wręcz odpychające:
Galadriela odstawia manianę, głupi wątek niziołków, elokwentne orki a do tego bezsensownie przerysowane niektóre sceny...

Temat ratuje tylko fakt, że jest ładnie i przygodowo, świat Tolkiena mimo wszystko broni się sam.

Jak by nie było uważam, że jest lepiej niż w Wiedźminie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@lifapek: Striggerowałem się na głupotę i mizerność dwóch pierwszych odcinków, ale w sumie już zdążyłbym o tym serialu całkowicie zapomnieć gdyby nie jakieś posty na wykopie czy jakaś recenzja w polecanych na YT xD Totalnie przestał mnie ziębić czy grzać po tym ponad tygodniu i nawet nie chce mi się go sprawdzić co będzie w nim dalej.
Patusiara z PTSD zostaje uratowana, trafia do królestwa w którym nigdy nie była, nikogo tam nie zna, dostaje szansa poznania królowej i nawet nie dziękuję ani nie prosi o łódź tylko grozi że poleje się krew jeśli nie zapewnią jej bezpiecznej podwózki do domu xD


@lifapek: W książkowego punktu widzenia zachowuje się dobrze, jak wysoki elf światła który widział Valanor, w dodatku z jednego z najznamienitszych rodów. Jej bratem był przecież
hobbitów/harfootów którzy podczas migracji zostawiają swoich towarzyszy na pewną śmierć jeśli Ci są np są chorzy i idą za wolno


@lifapek: Co w tym takiego dziwnego jeśli chodzi o ludność koczowniczą? Tutaj czepiasz się na siłę.
motywy postaci musimy znać jej background z książki


@tomeczek: Niekoniecznie. To dopiero 3 odcinek. Być może scenarzyści chcą abyś się zdziwił jej zachowaniem i uznał za jakąś arogancką sukę. A potem w kolejnych odcinkach ci wyjaśnią że elfy z rodu Galadrieli (Noldorowie) to w pewnym uproszczeniu taka rasa panów tego świata.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Thorkill: oj stwierdzenie rasa panów bardzo przeczy idei elfów z tego uniwersum, dodatkowo jeśli twórcy chcieli wprowadzić wątek jej przemiany... Przecież to nie nastolatka a istota żyjąca już drugą erę. No i jeśli odwołujemy się do książkowej Galadrieli to wątpię żeby jedna z najmądrzejszych elfów uznała że taktyka karyny daj mi statki jest lepsza od dyplomacji
Widać że nie rozumiesz sytuacji bo nie czytałeś "Silmarillionu". Z punktu widzenia Galadrieli ona się uważa/czuje dużo wyżej w hierarchii od jakiejś tam ludzkiej królowej.


@Thorkill: Ale ja nie patrzę tu na książki i nie wiem czy Ty również powinieneś w sytuacji, w której twórcy nie mogą opierać Gabrysi na pierwowzorze bo do Silmarillionu praw nie mają. Zresztą chodzi mi tu o to, że ta postać jest #!$%@?ąca. Jest stara i
oj stwierdzenie rasa panów bardzo przeczy idei elfów z tego uniwersum, dodatkowo jeśli twórcy chcieli wprowadzić wątek jej przemiany... Przecież to nie nastolatka a istota żyjąca już drugą erę. No i jeśli odwołujemy się do książkowej Galadrieli to wątpię żeby jedna z najmądrzejszych elfów uznała że taktyka karyny daj mi statki jest lepsza od dyplomacji


@tomeczek: w punkt.
przeczy idei elfów z tego uniwersum,


@tomeczek: Być może przeczy w stosunku do elfów ciemnych i elfów jasnych z innych rodów ale nie w stosunku do Noldorów, co wyraźnie wynika z lektury "Silmarillionu". Pewnie tego nie wiesz, ale Galadriela w pierwszej erze mordowała z zimną krwią inne elfy.

Czy jest różnica w jej zachowaniu gdy przychodzi do niej Frodo w trylogii Jacksona z tym co widzimy w RoP


@lifapek: Pisałem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lifapek: o to to, sam serial wcale nie jest aż taki be (w sumie to póki co prawie w ogóle nie jest be, tylko miejscami jest trochę nielogiczny), za to Galadriela to jest tutaj tak na siłę i tak bez sensu napisana, że ręce opadają. Strasznie bezsensownie napisana jest jej rola.