Wpis z mikrobloga

Pamiętacie Julkę Pankiewicz? Tę łysą rezydentkę psychiatrii, która została zaprzysiężona na stanowisko ds. dyskryminacji i równouprawnienia? Pamiętacie jak ludzie się kłócili, że przecież taka osoba nie powinna zajmować żadnego stanowiska?
No, to ta właśnie psychiatra twierdzi, że mężczyźni są sami sobie winni samobójstw.
Wyobrażacie sobie, że ktoś taki jest psychiatrą. Pełnoprawnym lekarzem po 6 latach studiów. Aktualnie rezydentka psychiatrii.
Macie myśli samobójcze, idziecie do niej na poradę, a ta mówi, że jako mężczyzna to twoja wina, bo budujesz patriarchat.
Co się ze światem dzieje
#medycyna #psychologia #psychiatria #samobojstwo #lekarz
Pobierz N.....R - Pamiętacie Julkę Pankiewicz? Tę łysą rezydentkę psychiatrii, która została ...
źródło: comment_1662246168CnA0PgamfhabNiRmRdyDXK.jpg
  • 70
@kieru: Czy walka feministek z patriarchatem nie polega między innymi na tak zwanej "pozytywnej dyskryminacji"? Z punktu widzenia mężczyzn ta odpowiedź jest bez sensowna, tzn. nic nie wnosi, bo i tak feministki skupiają się na własnych prawach i jeżeli mogę zepchnąć jakąś moralną odpowiedzialność na mężczyzn i przekonać opozycję do ich spraw, bo w teorii przy okazji pomagają mężczyznom, to jest to dla nich zwycięstwo. Nie muszą sobie zaprzątać głowy męskimi
@sprawca_komfortu: Czy ja wiem, czy mamy zupełnie nowy system? Mój dziadek miał korzenie głęboko chłopskie (ciekawe, że swoją drogą „chłopskie, a nie „babskie” :P), i z jego opowieści wynikało, że stosowanie kar cielesnych, przemoc, była na porządku dziennym. Sam był prześladowany za swój niewysoki wzrost przez innych mężczyzn. Prababka była tym typem osoby, że gdyby jej powiedzieć, że włożenie dziecka do pieca na 10 zdrowasiek pomoże na gorączkę, to zrobiła by
społeczeństwo, w którym wychowywany jesteś w modelu patriarchalnym w szerszym kontekście jest winnym tego, że więcej mężczyzn niż kobiet popełnia samobójstwo


@Kenteris: oczywiście ten komentarz opierasz na badaniach naukowych i nie wyciągnąłeś go przed chwilą z dupy
@Kenteris ale wykopki zaplusowali ohoho. Szkoda tylko, że patriarchat nie jest jedynie konstruktem społecznym, nie jest to całkowicie kulturowe zjawisko, a wynika też z biologii. To nie tak, że mężczyźni szukają władzy, dominacji bo ich jedynym sensem życia jest prześciganie się w tym kto ma większego ktasa. Nasza płeć jest do tego zmuszona z powodów głównie biologicznych, do tego zostaliśmy skonstruowani, taki sposób przebiega ewolucja i selekcja naturalna wśród ludzi, że z
Podrzucisz badania, żebym miała jakiś wgląd? Jak to się procentowo rozkłada, jaką część kobiet i jak te wymagania wzrastają, bo to ciekawy temat.


@milk_outside_a_bag_of_milk: Mnie kiedyś też coś takiego przeleciało przed oczami, że im bardziej zaangażowana feministka tym bardziej celuje w tradycyjnie męskich partnerów, ale teraz nic o tym nie potrafię znaleźć, więc lipa.
@Nie_RabarbaR: Zdecydowanie największa liczba osób, które popełniły samobójstwo była wcześniej leczona psychiatrycznie. Większa niż liczba alkoholików. Więc albo leczenie nie działa, albo było źle zastosowane lub doprowadziło do samobójstwa. Może niech się przyjrzy swojej specjalizacji, a nie przyczyn szuka w urojonym patriarchacie.