Wpis z mikrobloga

@bugg: To jest właśnie rak toczący polskie miasta.

Problem nie leży w cwanych kierowcach a w #!$%@? priorytetach urzędników.
Rondo jest to w założeniu "skrzyżowanie" NIE WYMAGAJĄCE SYGNALIZACJI ŚWIETLNEJ na którym ruch może odbywać się w sposób maxymalnie płynny.

Ale jak się wpuści na rondo pieszych a ostatnio, lekceważąc blisko 100 lat doświadczeń rozwoju transportu samochodowego - rowerzystów (drogi dla rowerów), to nagle rondo przestaje pełnić swoją funkcję i zamiast upłynniać
@bugg: @goferek: tam akurat mogliby dowalić separatory na ciągłej przed skrzyżowaniem, tym bardziej że służby jadą torami więc korytarz życia niepotrzebny
@Paranoija: oznakowanie przed skrzyżowaniem wyznacza ci w jakim kierunku możesz jechać przez skrzyżowanie. Jeśli rondo jest oznakowane to strzałki wyznaczają kierunek jazdy bezwzględnie a nie względem specyficznej logiki ronda.
@Paranoija: rondo ma powiedzmy cztery wyloty, według specyficznej logiki ronda tak jak mówisz, jadąc prosto trafiasz na rondo i kręcisz się w kółko. Jak chcesz zjechać to skręcasz w prawo w który zjazd chcesz. Dlatego na rondach używa się tylko prawego kierunku zjeżdżając. Natomiast jeśli rondo jest turbinowe i ma oznakowane pasy wlotowe no to musisz na nie wjechać konkretnym pasem i konkretnym wyjechać, więc nie działa zasada nieskończonej jazdy wprost.
@TypowyPolskiFaszysta: @bugg: Ale hola hola, to nie koniec! ( )
Mój paradygmat ronda będącego nieskończoną drogą nadal nie daje mi spokoju.
Okay, pas wlotowy przechodzący w pas wylotowy. Ale to nadal tylko i wyłącznie pas, z jasno oznaczoną (nadal być może błędnie) linią przerywaną. I stand my ground - w miejscu na obrazku poniżej mogę zmienić pas zarówno w lewo jak i w prawo.
Pobierz Paranoija - @TypowyPolskiFaszysta: @bugg: Ale hola hola, to nie koniec! (✌ ゚ ∀ ゚)☞
M...
źródło: comment_1661854848LoPFNQlzABjXO4bvXCpGOv.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
owszem, jest prawidłowy, zgodnie z prawem i przepisami zmieniasz pas ruchu, nie ma w tym nic niezgodnego z prawem.

@Agemaker: ()
Ja #!$%@?ę strach współdzielić drogę z takimi tuzami intelektu. Jedziesz pasem z NAKAZEM jazdy w lewo. Co to znaczy? Że masz ZAKAZ jazdy w innym kierunku. Prościej się nie da?

Dodatkowo jeszcze info z dedykacją dla takich jak Ty:
Jak masz podwójną ciągłą i przez 30cm
@sidhellfire: Niepotrzebnie się spinasz od razu i nie widzisz z czym druga strona ma problem w zrozumieniu tematu.
@Agemaker: masz zakaz, ja już wiem dlaczego. Ponieważ ciebie obowiązuje oznakowanie pionowe przy wjeździe na skrzyżowanie. Tam masz nakaz jazdy w lewo, więc dla ciebie tej linii może tam nawet nie być narysowanej i musisz jechać swoim pasem po prostu. Oznakowanie pionowe > oznakowanie poziome i to rozwiewa wątpliwości.
@bugg: Jadę tym pasem codziennie, ja skręcam w lewo. Po pierwsze, zaraz za światłami jest przerywana więc można zmienić pas i nic im nie zrobisz. Po drugie najgorsze są parówy taksówkarskie, które udają, że nagle im się źle pojechało.