Wpis z mikrobloga

@bugg: @sejko: to oczywiście rozumiem, że to jet dla osób jadących "żółtymi" strzałkami. Nie ukrywam, że przepisów wszystkich nie znam, ale czy jest to jasno opisane, że nie można z tej przerywanej linii skorzystać?
@Akrat92: Według mnie nie można, skoro jasno pokazany jest lewoskręt dla skrajnie lewego pasa (znaki poziome i pionowe), który jest oddzielony ciągłą linią aż do ronda. Zmieniając pas na rondzie tylko w tym miejscu gdzie tymczasowo nie ma zakazu (bo taki by uniemożliwił innym kierunkom jazdę) jest dla mnie niebezpiecznym i głupim cwaniakowaniem.
Jak mówi @bugg: tam powinni postawić patrol w randomowe dni i by się odechciało rumakowania. "Jedź bezpiecznie"
@Agemaker: do samego ronda jest ciągła, tam już na przejściu dla pieszych z lewego potrafią się wpieprzyć na środkowy, niektórzy wjeżdząją na ten pas dopiero na rondzie na tym malutkim kawałeczku wykorzystując kilka metrów linii przerywanej.
@Akrat92: jak dla mnie to niestosowanie się do znaków pionowych i poziomych. Po coś są wyznaczone te pasy na kilka sposobów.