Wpis z mikrobloga

Zacząłem biegać jakieś 2 tygodnie temu i od około trzech dni boli mnie mniej więcej w zaznaczonym miejscu (znaczy boli. Jak po prostu siedzę to nic, jak chodzę to bardzo lekko. Boli głównie jak nacisnę ręką). To jest tak zaraz przy/lekko pod kością. Chcę iść dzisiaj biegać ale no nie chcę żeby coś się zerwało albo coś takiego. Mam płaskostopie więc nie wiem, może to tylko jakiś mięsień nieprzyzwyczajony do pracy?
#mikrokoksy #silownia #bieganie
Gegenek - Zacząłem biegać jakieś 2 tygodnie temu i od około trzech dni boli mnie mnie...

źródło: comment_1660320694XmySfOHrJv0YHDjWPwbZzl.jpg

Pobierz
  • 13
@Gegenek: biegasz z buta czy robisz rozgrzewkę? Robiłes wczesniej marsze / marszo-biegi czy od razu bieganie? To co zaznaczyłes to łydka boli jak się forsujesz na poczatkowym etapie bez rozgrzewki i przyzwyczajenia mięśni do biegu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Przyznam się że biegam od razu. Na razie robię tak że biegnę 100m potem idę 100m i tak przeplatam aż będzie dana ilość biegu. W pierwszym tygodniu biegłem tak 10x100m, w tym 11x100m. Staram się też biec wolno, na luzie. Biegam 3 razy w tygodniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gegenek: a robisz dzień przerwy?
To przejdzie. Twój organizm też się musi nauczyć nowych rzeczy a to czasami jest nie przyjemne.
Poszukaj jakiś plan od zera do 30 minut
@Gegenek: 100m to predzej kontuzja od ciagłego hamowania i przyspieszania. Zrób przez tydzień codziennie szybki marsz 1.5km. Tydzień później 2.5km. Trzeci tydzień marsz 2 x 5km i 1 raz bieg trucht 1.5km.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lalalama: 175cm, 75kg (była masa z 49kg, teraz redukuję), nawierzchnia mieszana ale głównie ubita ziemia. Trochę kostki brukowej. Powiedziałbym że jakieś 4/5 ziemi.