Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy to jest normalne w związku? Przykład z dzisiaj, zadaje normalne pytanie.

Ja: Idziemy na rower?
Druga połowa: Chcesz to idź.
Ja: Zadałem pytanie. Czy idziemy razem na rower…
Dp: Co znowu zrobiłam?
Ja: Zapytałem czy idziemy na rower. Chcesz to idź to nie jest odpowiedz. Odpowiedz to: Tak lub Nie i ew dodanie informacji np. mi się nie chce, nie mam ochoty… Wówczas wiem że pójdę sam lub też nie…

Tak jest codziennie ku@&€a. We mnie to już aż się gotuje. To jest chyba wyniesione z domu? O co tu chodzi? To tylko przykład…

#zwiazki #zwiazek #psychologia #psycholog

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62efa313cdd8d55ea64228c6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 78
@evilman_: zależy od człowieka. Jeśli np. jedna osoba w związku ma tendencję do wypowiadania się za oboje ("my tego nie lubimy") albo w inną stronę: nie lubi/nie chce o niczym decydować, za nic brać odpowiedzialności i wszędzie ucieka w "my" - wtedy po czasie nawet takie "idziemy na rower" będzie triggerować.

Ogólnie wiadomo, że nie da się wiecznie wypowiadać tak, jakby się trzymało podręcznik psychologii komunikacji w ręce, zresztą to by
011010101010010011: Coś jest nie tak, po prostu poproś któregoś wieczoru i szczerą rozmowę, tylko musi być dobry moment, żebyście się nie pożarli bezsensu skoro ma takie teksty do Cb. Może czas wyjaśnić sobie szczerze jakieś kwestie, może Ona oczekuje czegoś innego od życia lub od Cb i tez nie potrafi po prostu z Tb pogadać, piszę całkowicie poważnie - strzelanie focha u kobiet i głupie odzywki to równia pochyła dla związku,
@AnonimoweMirkoWyznania: Obydwoje się nie potraficie komunikować... Dlatego mnie nie dziwi, że tutaj ludzie niby "bronią" laski, bo nie da się tylko jej czepiać o to, że nie potrafi normalnie rozmawiać, mając na uwadze, że Ty też nie potrafisz normalnie rozmawiać i świetnie się pod tym względem dobraliście...

Zmiany powinieneś jednak zacząć od siebie, bo nawet jak rzucisz tą dziewczynę za to, że nie potrafi rozmawiać i znajdziesz sobie nową, to wtedy