Wpis z mikrobloga

@pusiarozpruwacz: nie chodzi o to, że "polaco" to określenie na Katalończyka?

Ciekawostka: Błędne tłumaczenie często pojawia się w filmach/serialach, więc jak usłyszycie w hiszpańskim serialu, że ktoś jest z Polski to na 99% jest z Katalonii xD
  • Odpowiedz
@kadrowiec: to można rozumieć dwojako jak "nigger" w stanach xD czarni sami tak na siebie mówią, ale jak ktoś inny to powie to kręcą dym. W Katalonii sami siebie nazywają "polaco" ale niech no tylko ktoś z zewnątrz tak na nich spróbuje powiedzieć to też jest afera xd
  • Odpowiedz
@pusiarozpruwacz: ohui, ale mnie zawsze śmieszą te hiszpańskie polki które uważają że znajomość hiszpańskiego w stopniu biegłym to podstawowa umiejętnośc klasyfikująca cię jako człowieka a jak się go nie uczysz to nie jesteś człowiekiem. A spróbuj tylko powiedzieć przy takiej że nie podobało ci się w Hiszpanii to cię zje żywcem. Tyczy się to też włoskich polek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 74
znajomość hiszpańskiego w stopniu biegłym to podstawowa umiejętnośc klasyfikująca cię jako człowieka

@pieknamarion: inflacja objęła też języki; sam hiszpański nie wystarcza, potrzebna jest też znajomość katalońskiego :-(.
  • Odpowiedz
ohui, ale mnie zawsze śmieszą te hiszpańskie polki które uważają że znajomość hiszpańskiego w stopniu biegłym to podstawowa umiejętnośc klasyfikująca cię jako człowieka


@pieknamarion: ale to się tyczy w sumie każdego języka. Tylko w Polsce spotkałem się z tym, że ktoś #!$%@? się o twój akcent (albo jego brak) lub jakiekolwiek błędy w wymowie. Reszta cywilizowanego świata ma to w pompie, a jak próbujesz cokolwiek powiedzieć w rodzimym języku rozmówcy, to
  • Odpowiedz
nawet sam Messi nigdy nie mówił do kibiców po katalońsku


@goldboy: sam Messi nie umie mowic w innym jezyku niz hiszpanski/katalonski - a pan Robert mowi po polsku, angielsku, niemiecku i teraz uczy sie hiszpanskiego. btw zastanawiam sie jakby jakis juan czy inny hernandez przyjechal do polski i powiedział "naszywam sie juan, ja espanol, niesz szyje polszka" to tez by tak go krytykowaly
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pieknamarion:

ohui, ale mnie zawsze śmieszą te hiszpańskie polki które uważają że znajomość hiszpańskiego w stopniu biegłym to podstawowa umiejętnośc klasyfikująca cię jako człowieka a jak się go nie uczysz to nie jesteś człowiekiem.

Kiedy ona się właśnie spruła, że Robert powiedział to po hiszpańsku.
  • Odpowiedz
Nie tyle w Katalonii tego używają, co Hiszpanie tak obraźliwie nazywają Katalończyków. Coś jak czasami u nas "Rumun" jest używane pojeratywnie.


@SKYFander:
Swoją drogą - dlaczego Hiszpanie pogardliwie odnoszą się do Katalończyków? Przecież większość Hiszpanii, szczególnie południowej, wygląda literalnie jak melina xD. Gdzie taka Andaluzja ma w ogóle podjazd do Katalonii? Śmiechu warte.
  • Odpowiedz