Wpis z mikrobloga

Czy przypałem jest używanie laptopa firmowego do wzięcia udziału w innej rekrutacji do nowej firmy? xD
Czy może być tam zainstalowany jakiś soft, że mogą ogarnąć że taką rozmowę prowadziłem?

W lapku jest kamerka, a swoją to mam tylko stacjonarkę i musiałbym lecieć po kamerę, chyba że bez kamery, ale jednak lepiej mieć, bo trochę to niekomfortowe jak jedna osoba ma włączoną druga nie xD

#pracbaza #rekrutacja #hr #informatyka #programowanie #programista15k #security #kiciochpyta #pytanie #korposwiat #korpo
  • 20
Czy przypałem jest używanie laptopa firmowego do wzięcia udziału w innej rekrutacji do nowej firmy? xD


@card_man: ja tak zrobiłem, ale wcześniej wybadałem dokładnie jak wysoki jest poziom spywaru na sprzęcie i jak działa ;P
@card_man: tak, chyba ze faktycznie pozwala na to polityka firmy, u mnie nawet mam szkolenia z innych zagadnień jak konflikt interesów i po takich szkoleniach dużo można wynieść
Oczywiście, jeśli Cię nie skontorlują to można, ale czy warto? Lepiej chyba być fair wobec pracodawcy
@card_man: Normalnie bez przypału, nikogo to nie będzie obchodziło nawet jeśli 'szpiegują'. Tylko na calla przeloguj się na osobiste konto, nie używaj firmowego.

szkolenie z etyki i tam dowiedziałbyś się, że nie jest to dozwolone

Niby na jakiej podstawie? XD miałem szkolenia z etyki w 3 międzynarodowych korpo i nie było na nich nic co możnaby podciągnąć pod taką interpretację.

po takich szkoleniach dużo można wynieść

( ͡°( ͡
@chinski_pierozek: od razu widać, że mam przyjemność z intelektualnym 12 latkiem.
Jeśli nie widzisz w tym nic złego to nic nie zrozumiałeś ze szkoleń, albo sam nie jesteś na tyle inteligentny emocjonalnie i empatyczny by spojrzeć na te sytuacje z punktu widzenia pracodawcy.
Jednak jeśli pytasz, czy to obchodzi Twojego przełożonego, jasne ze nie i najprawdopodniej nikt na to nie zwrócić uwagi.
@Proxima_Centauri:

nie jesteś na tyle inteligentny emocjonalnie i empatyczny by spojrzeć na te sytuacje z punktu widzenia pracodawcy.

Szkoda że mój pracodawca nie jest na tyle empatyczny żeby nie mieć 80% marży na wypracowanym przeze mnie zysku XD

Niektórzy pracodawcy zezwalają na używanie sprzętu firmowego w dowolnych celach prywatnych, a są nawet i tacy co sami pomagają znaleźć kolejne miejsce pracy kiedy ktoś się chce zwolnić więc skończ z tymi farmazonami.