Wpis z mikrobloga

dasz radę, dużo czytaj i słuchaj nagrań dialogów (polecam kanał Einfach Deutsch Lernen na yt).


@sneak_peek: słuchanie nagrań i dialogów to powinno być maksymalnie 30%. Z 10-15% szlifowanie gramy i dokładanie słówek, a reszta to mówienie do lektora
@RwandyjskiFront: w rok? Zależy ile masz czasu i samodyscypliny. Teraz idę do szkoły językowej, co lektorka jest mega ogarnięta i ma ucznia, który się uczy 2x tygodniowo. Z poziomu 0 nauczył się na poziom A2 (po 3 miesiącach).

Więc szanse są, ale musiałbyś uczyć się 3 razy w tygodniu, z ogarniętym lektorem + samemu, to takie B2/B2+ ogarniesz.

Polecam książkę Radka Kotarskiego i jego filmik o nauce języków
@RwandyjskiFront: Jest to realne, ale widzę to tak: lektoraty co najmniej 3 razy w tygodniu + własna nauka: słówka i gramatyka + oglądanie filmów i czytanie artykułów po niemiecku po kilku miesiącach (jak już cokolwiek będziesz łapał), a w międzyczasie zamiast urlopu jakiś kurs 1-2 tygodniowy w Niemczech.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RwandyjskiFront: da radę. Jak człowiek przyciśnie się to spokojnie do zrobienia. Ja wyjechałem do pewnego kraju z zerowym językiem, po miesiącu okazało się, że jak nie zrobię w przeciągu roku prawka to sajonara. O ile jazda spoko tak teoria, kurs itd był problemem bo bariera językowa ale dałem radę, także spinaj pośladki i do roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fbubepe: możliwe, jest to kwestią predyspozycji i dyscypliny. Są tacy co miesiącami się nic nie nauczą pomimo 8 godzin dziennie wykładów, a są tacy co po pół roku mówią już całkiem nieźle i zdobywają certyfikat.

Miałem kolegę o naprawde rozleglej wiedzy i dobrej pamięci, dużo czytał i był całkiem zaradny życiowo - ale żeby się nauczyc angielskiego to już za #!$%@? nie mógł. A miał naprawdę intensywną naukę i jeszcze korepetycje.