Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@RwandyjskiFront myślę że dasz radę nauczyć się do tego B1 na spokojnie ale problem w tym (to słyszałem na kursie z niemca) że Niemcy bardzo niechętnie gadają po niemiecku z ludźmi którzy nie umieją go niemal idealnie. Jeśli nie mówisz płynnie po niemiecku to Niemiec z reguły będzie się przerzucał na inny język od razu. Tak mi powtarzała przynajmniej babka na kursie z niemca :p

@PanNocebo: generalnie jest zupełnie odwrotnie -
  • Odpowiedz
Jak nie pracujesz i masz 8h dziennie czasu to tak.

Intensywny kurs + nauka własna i da rade


@Fbubepe: 8h dziennie do poziomu prowadzenia projektu z tubylcami na cywilizowanym poziomie komunikacji absolutnie nie.

@RwandyjskiFront: W rok moze byc trudno. Z angielskim na poziomie C1/C2 i znajac juz podstawy niemieckiego do poziomu swobodnej pracy zawodowej zajęło mi to rok teorii z nauką ucząc się na pełen etat + uczenia sie slownictwa
  • Odpowiedz
w zyciu xd rok na nauczenie sie plynnie jezyka ... raczej 3 lata, ja pracowalem w danym kraju gdzie mialem sie uczyc jezyka i mi mniej wiexej tyle zajelo a moja praca polega prawie na ciaglej rozmowie


@wi1qqqq: o to to :) Mam takie samo doswiadczenie. Nigdy nie ufaj komus kto ci mowi, ze da sie ogarnac cywilizowany niemiecki w rok, bo to zazwyczaj ludzie ktorzy z tego jezyka prawie nie
  • Odpowiedz
@Strahl: to pewnie zależy jeszcze od specyfiki danej pracy, bo do niektórych adaptacja powinna być łatwiejsza. Co innego w miarę powtarzalne zadania w tym samym małym zespole z wykształconymi ludźmi, a co innego różnorodna wymowa w jakiejś ciut bardziej skomplikowanej obsłudze klienta, o typowej pracy z językiem już nie wspominając. Pewne rzeczy ciężko przeskoczyć, ale też nie ma co dramatyzować.

Na B1 to raczej jakieś proste newsy, bo ogół prasy to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@HansLanda88: ja zawsze powtarzam, że uczyć się języka na poważnie zaczynasz w momencie w którym zauważasz, że w sumie już prawie nie robisz postępów a jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że gówno umiesz. To taki poziom średniego b2 gdzie zostało ci relatywnie niewiele gramatyki i wchodzisz na poziom normalnego, cywilizowanego niemieckiego. I nagle proces nauki języka rozciąga się na lata. Gdzie nagle powoli zaczynasz ogarniać bardziej finezyjne części mowy i składnie gramatyczne,
  • Odpowiedz
@Exodusss: szczerze? Gówno, doszedłem do momentu w którym spoko, dogadam się w sklepie czy restauracji. Ogólnie kali jesc, kali pić. Ale później już jest ściana i bez kogoś kto ci to wylumaczy jest ciężko (przynajmniej mi)
  • Odpowiedz