Wpis z mikrobloga

Może będę tego żałował, ale trudno.
Level 33, wzrost 183cm, waga 114,6kg. Bolące plecy, bolące kolana, bolące stawy skokowe. Dostałem zestaw ćwiczeń od fizjoterapeuty i dzisiaj wieczorej idę po raz pierwszy na siłownię. Jakieś porady?
Jeśli chcesz być zawołany za miesiąc i usłyszeć o moim progresie, zostaw plusa (nie żebram o plusy - po prostu jeśli za miesiąc będę musiał kogoś zawołać, to zdecydowanie łatwiej będzie mi się zmotywować, żeby chodzić na siłkę regularnie).

#mirkokoksy #mirkokoksy #pokazforme
Pobierz groman43 - Może będę tego żałował, ale trudno.
Level 33, wzrost 183cm, waga 114,6kg....
źródło: comment_16557926632fh12RBJXeEgpLlglAf28T.jpg
  • 284
@somskia: głupie pytanie, ale jak liczyć kalorie? Mam apkę fitatu i jest spoko jak mam produkt z kodem kreskowym albo mogę podać, że zjadam np. jabłko. Ale jak to robicie, gdy np. jesz sobie coś na mieście, u znajomych?
@groman43: Może zabrzmi to głupio. Motywacja jest przereklamowana, pamiętaj że często to walka w twojej głowie. Najważniejsze to wyrobić dobre nawyki ( te na których najbardziej ci zależy) i zniechęcać się do złych nawyków ( które już masz wyrobione ). Polecam książkę Atomic habits, która mówi k technikach tworzenia nawyków i radzenia sobie ze złymi. Powodzenia. We bring each other up not down.
Jprdl, zadziwiające, ze nadal istnieją ludzie, którzy uwazaja, ze „dieta” 1000 kcal jest dobra do zrzucenia wagi. Jeszcze się zarzekają, ze wspaniale sie czuja i nic im nie jest XD jak można chłopu dorosłemu Głodówki doradzać?


@somskia: hmm, może dlatego, że to działa? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Startowałem z ponad 85kg we wrześniu 2021. Jak siedziałem na dupie tak siedzę dalej, jedyne co to zmiana diety +
Pobierz jfrost - > Jprdl, zadziwiające, ze nadal istnieją ludzie, którzy uwazaja, ze „dieta” ...
źródło: comment_1655808494YOMQ7vJeVgi3MsMBOCztce.jpg
@groman43:
1. policz kcal ile #!$%@?
2. zacznij od -500kcal ale nie więcej niż 3000kcal (potem obniżaj co tydzien, ale nie mniej niż 2000kcal)
3. porady w stylu 1000kcal dziennie odrazu zablokuj
4. orbitrek to może 30min co drugi dzien
5. wolne ciężary na siłowni, zacznij od pustej sztangi, przysiad/martwy. ale zanim to zrobisz to zredukuj z 10kg na samych kcal
6. opaska i 10k kroków w dni w które nie
Jakieś porady?

@groman43: tak, zmień porę chodzenia na siłkę na rano. Spróbuj 3 razy wieczorem, 3 razy rano. Po ilości osób, zobaczysz, że warto wstać wcześniej i chodzić rano.
@somskia: w ten sposób to chłop w ogóle nie schudnie akurat, bo będzie liczyć sobie dług kaloryczny 300 kcla/dziennie, bo można sobie cukiereczka zjeść xD

@groman43: rob diete do 1000 kcal przez miesiąc + intensywne ćwiczenia SIŁOWE + spacery co najmniej 1 h dziennie.- zrzucisz na start circa 10 kg. Tylko musisz sie przyzwyczaić do cierpienia i maksymalnie dużo spać.
Poźniej dokładasz ćwiczeń siłowych, a żeby nie czuc się jak
@groman43: Nie #!$%@? się, jeśli po 2-3 tygodniach nie ruszy ani 0.5kg. Licz kcal i staraj się odżywiać zdrowo, ale nie jest powiedziane, że nie możesz #!$%@?ć maka, możesz jak najbardziej, tylko wlicz w ten dzień kcal. Dużo ruchu, bieganie na ten moment bym odpuścił ze względu na stawy, bardziej spacery i rower. Proponowałbym siłownie, bo w miarę umięśnione 100kg wygląda lepiej niż 80kg bez mięsa ;) Powodzenia życze, będzie ciężko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@groman43: znajdź sobie jakiś plan treningowy fbw i się go trzymaj, na siłowni nikt nie będzie dawał #!$%@? o to jak wyglądasz i jak trenujesz, nie słuchaj się chudych szczurów szczególnie w ubraniach wk i zazwyczaj trenerzy na sieciowkach gówno wiedzą i najlepiej jest robić na odwrót jak ci powiedzą
@groman43: Powodzenia Mirku. Sam jestem od miesiąca na diecie, zacząłem znów ćwiczyć, biegam na siłownię 3x w tygodniu przed pracą. Ciężary póki co niewielkie, ale z tygodnia na tydzień jest progres, waga tez już pokazuje troszkę mniej.

Rady ode mnie, które dają mi motywację: jeśli siłownia ma sprzęt typu Tanita, to polecam skorzystać z pomiaru składu ciała. Nie sugeruj się dokładnie wartościami, bo one niekoniecznie są prawdziwe. Ale rób pomiary regularnie