Wpis z mikrobloga

#rock #kult #kazik #polskamuzyka #muzyka
#cultowe (900/1000)

Kult - #!$%@? Wędrowniczki z płyty Tata Kazika (1993)

Wspaniała to płyta. Można Kazika lubić lub nie lubić, można wątpić lub niewątpić w jego muzyczny zmysł, czy wokalne umiejętności, można się z nim nie zgadzać w kwestiach społecznych, polityki, etc. Mimo wszystko, chłop (wraz z zespołem oczywiście) przeniósł klimat lat 60 we współczesne wówczas lata 90 w sposób perfekcyjny. Artykulacja, "narratywność" tych wokali, do tego niedzisiejsze (wtedy, już nie mówiąc współczesności) aranże i instrumentarium, a do tego pierwiastek brzmienia Kultu.

Jakbym miał oceniać nie to czy mnie efekt końcowy dziś grzeje czy nie, tylko jakim przedsięwzięciem (w ujęciu artystycznym) było wymyślenie i nagranie tej płyty, to wydaje mi się że jest to topka - ciężko znaleźć drugą taką w polskim mainstreamie.

No co ja będę gadał, większość ludzi zna przecież.
Numer wybrałem na dziś taki, bo uwielbiam epicką drugą połówkę <3

----------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
cultofluna - #rock #kult #kazik #polskamuzyka #muzyka
#cultowe (900/1000)

Kult - ...
  • 3
@cult_of_luna: ostatnio się zastanawiałem, co by było gdybym musiał wybrać, aby do konca życia musiał słuchać jednego wykonawcy. Uważam, że ilość wspaniałych płyt i tekstów jest ogromna u niego, (wliczając również inne projekty). To są po prostu dziesiątki godzin wspaniałych doznań muzycznych, od ,,nie ma towaru w mieście” przez ,,bo ona się bała pogrzebów” aż do współczesnego np Madrytu. Nie mogę się doczekać, aż znowu bede mial okazje posłuchać go na