Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 48
417 356 + 148 + 151 = 417 655

148 - Dzień z mocniejszym wiatrem, to cyk pociąg za Płońsk i start z przystanku Arcelin. Na początek trochę okolicznych zakamarków, pierwszy większy cel lasy i tereny wokół 4-gwiazdkowego hotelu Bonifacio. Dalej w planach posiedzieć na skarpie nad Wkrą, ale tam zajęty byłem bardziej karczowaniem pokrzyw kijem, więc posiedzieć trzeba było w polu obok ¯(ツ)/¯ Później m.in. pałac w Luberadzu (na głównej fotce), główny cel gmina Ojrzeń.

151 - Mocno przygodowa trasa z masą atrakcji, na początek Kampinoski Park Narodowy, m.in. tereny obszaru ochrony ścisłej Żurawiowe, obok malowniczy jaz na Kanale Łasica.

Dalej jeden z głównych celów, czyli Fort Cybulice. Jest to jeden z fortów zewnętrznego pierścienia Twierdzy Modlin, dużo korytarzy, dużo zakamarków do eksplorowania (polecam jednak wziąć latarkę, bo ta w telefonie niezbyt wystarczająca na te wielkie, ciemne tunele ( ͡º ͜ʖ͡º)) Kilkaset metrów dalej kolejne umocnienia, tym razem Prochownie Zajączka - bunkry amunicyjne Twierdzy Modlin. Równie ciekawe miejsce, mocno zarośnięte dojście, ale przez to w dobrym stanie same bunkry, a i fajny klimat takich zarośniętych umocnień.

Dalej pokręciłem się wzdłuż Wisły, zajechałem do polskiej siedziby stravy i do kolejnego z głównych celów, czyli na Grochalskie Piachy. Są to jedne z największych i najlepiej zachowanych w Europie kompleksów wydm śródlądowych, kręcono tu też kilku polskich filmów, między innymi część scen do „W pustyni i w puszczy”, czy „Operacji Samum”. Obecnie Grochalskie Piachy to obszar poligonu wojskowego Cybulice, więc wejście na nie niezbyt oficjalne ¯(ツ)

Na drugą stronę Wisły i eksploracja mega klimatycznej ruiny spichlerza przy ujściu Narwi do Wisły. Dalej fajną ścieżką rowerową do Jabłonny, piwo i sernik w pałacu i powrót do domu przez Legionowo, Nieporęt.

#kwadraty
Max square: 50x50
Max cluster: 4213 (+0, +10)
Total tiles: 10528 (+34, +22)

#rowerowyrownik #gravel #rower #100km

Skrypt | Statystyki
SnikerS89 - 417 356 + 148 + 151 = 417 655

148 - Dzień z mocniejszym wiatrem, to cyk ...

źródło: comment_1655469618XS0HpCLEFtODn2ADrmo3wF.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Zielczan: Też po skraju pochodziłem tylko, wciągające trochę te piachy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Były jakieś plany, że może przebiję środkiem przez piachy do tej dróżki w centrum, no ale szybko zrezygnowałem i pojechałem drogą.

Do fortu łatwy dojazd, z głównej drogi prosta leśna ścieżka, prochownie już sporo ciężej, dojazd zarośnięty, więc tak trochę niepewnie brnąłem w krzaki, no ale jednak dobrze to miałem wszystko zaznaczone na
  • Odpowiedz
@Zielczan: Haha nie, nie byłbyś pierwszą osobą, która próbowałaby znaleźć ten samolot w piachu ;) Pamiętam kiedyś jak tworzyłem tą trasę, to czytałem parę artykułów i wpisów na ten temat.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SnikerS89: Ten Marin ma kierownicę z taką flarą domyślnie czy jakaś podmianka była?:) Jak Ci się jeździ z tak ukośnie ustawionymi klamkomanetkami? Kombinowałem ostatnio w swoim Revolcie ustawienia z skierowaniem ich bardziej do środka ale jednak nie pasowało i wróciłem do "równolegle do kierunku jazdy" no ale u mnie kierownica jest bardziej tradycyjna z niewielką flarą:D
  • Odpowiedz
@Luks_WGS: Podmianka, kierownica to Redshift Kitchen Sink Handelbar. Ciężko w 100% ocenić, bo na pewno trochę za szeroką wziąłem, więc z początku nie czułem się na niej idealnie. No ale ponad rok już jeżdżę, przyzwyczaiłem się i teraz jest ok. Ale żeby to był jakiś gamechanger, to raczej nie. Najbardziej w tej kierownicy podobał mi się ten pomysł dodatkowego chwytu z przodu i faktycznie to największy plus tego zestawu. A te
  • Odpowiedz