Wpis z mikrobloga

Mojemu osiołkowi BH stuknęło dziś 5 lat i jakieś 125 tys. przejechanych km z czego niezaniedbywalna liczba po gruzach, #!$%@? i innych błotach. Kilka wypraw dookoła Polski, dwa Eutrotripy, tysiące #kwadraty i nie mówi, że chce przestać! Bije terenowo niejeden samochód służbowy, a przebiegiem zarówno Mercedesa Beczkę jak i Passata w tedeiku! Niech żyje, niech żyje, niech żyje!

#metaxynarowerze #rower
metaxy - Mojemu osiołkowi BH stuknęło dziś 5 lat i jakieś 125 tys. przejechanych km z...

źródło: comment_1654680295l4h7pkRzvQHgBLIPnynfPl.jpg

Pobierz
  • 126
Panie, ja autem i rowerem w 5 lat zrobiłem mniej niz Ty rowerem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Hipodups: heh, są jeszcze inne rowery w ciągu tych 5 lat, ale tam pewnie z 10k dołożyłem,

pedalarz, to znaczy ten co pedałuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@krzyzakp: pedalarz jest niezmienny, choć też starzejący się.
A co oprócz ramy jeszcze nie było wymieniane? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dybligliniaczek: no dobre pytanie, bo:
- przednia przerzutka 2 razy, bo udało mi się ją pogiąć prowadnicę jak łańcuch się zablokował, a akurat cisnąłem,
- tylna przerzutka 1 raz,
- koła zaraz po 2 tyg. bo oryginalne były mega #!$%@?, teraz od 80k mam DT Swiss i jestem bardzo zadowolony,
- siodełko, bo po jakichś
@metaxy: O właśnie, jak ktoś pyta czasami "jaki rower kupić" i patrzy jakie tam są podzespoły to tak na prawdę to jest planowanie ile będę musiał w niego inwestować w przyszłości aby utrzymać tę samą jakość jazdy. Najważniejsza ostatecznie jest rama bo ona w sumie jest do końca, resztę prędzej czy później się wymienia na nowe i to raczej prędzej. Moim zdaniem to jest taka największa wada roweru, to co najważniejsze,
@dybligliniaczek: obecnie nawet Tiagra jest zupełnie spoko, a 105 wystarczy dosłownie 99% ludzi. Posiadanie Ultegry czy Dura Ace, to kwestia chęci posiadania czegoś lepszego dla poprawy samopoczucia i trochę łatwiej taki rower potem sprzedać tym co chcą też "coś lepszego". A utrzymanie ultegry jest znacznie droższe niż 105.

Tak czy siak kilometrów i jak najmniej kontuzji!

A dziękuję, dziękuję, oby.
@metaxy czesto jeździsz pociagiem, jak rozwiązujesz problem butów z blokami? Zabierasz jakies inne gdzieś na zmiane? Jesli tak to gdzie je wozisz? :D czy może jakos inaczej.

Zastanawialo mnie to ostatnio bo tez mam zamiary na dalsze podróże, ( )