Wpis z mikrobloga

@koronawirus: polecam popróbować tych makaronów różnych firm, bo nieco się różnią. Dla mnie najlepszy był z Asia Style (był kiedyś dostępny w biedrze). Makaron przed dodaniem do potrawy trzeba kilkukrotnie przepłukać wodą (ma charakterystyczny, nieciekawy zapach). Ja dodatkowo przepłukuję też wrzątkiem. Potem wrzucam na patelnię i podsmażam. Tak przygotowany makaron dopiero dodaje do potrawy. Ogólnie sam makaron jest bez smaku właściwie, więc dla mnie spoko do jakichś sosów.
@koronawirus: i jeszcze smakuje jak totalne gowno. Były student here który jadł najtańsze rzeczy przez prawie 5 lat, a tego nie mogłem przełknąć, obrzydlistwo
@AmazingNickname: To raz.

A dwa, jeśli Wam nie smakuje, to znaczy, że nie jesteście tak naprawdę głodni na tyle, żeby musieć używać produktów tego typu.

Prosty przykład, jak mam podaż kcal na normalnym poziomie, to jedząc ogórka/pomidora rzygam.

Jak mam głęboki deficyt i jestem na kilka tygodni do zawodów, zjem ogórka czy pomidora bez soli/pieprzu, a cebule #!$%@?łbym jak jabłko.
@Lewusx: Ja wczoraj w nocy Brokuła gotowałem bo tak mnie ssało, a nie wiedziałem na co poświecić 100 kcal XD

@koronawirus konjac swietnie zwiększa objętość takich dan jak chinszczyzna, wrzucasz pod koniec gotowania na 20-30min. Taka jest rola tego makaronu.