Wpis z mikrobloga

Jak to jest w waszych rodzinach z podziałem wpływającej gotówki? Każdy gospodaruje swoim hajsem i składa się po połowe na opłaty czy całym dochodem zarządza jedna osoba? Ponoć cechą rodziny patologicznej jest to że hajs bierze kobieta a mężczyzna jak niewolnik oddaje wszystko a potem się prosi o cokolwiek. #pytanie #ankieta #rozowepaski #niebieskiepaski

Kto trzyma hajs?

  • Kobieta 3.9% (32)
  • Mężczyzna 6.7% (54)
  • Każdy swoje 62.6% (508)
  • Wspólne konto z nieograniczonym dostepem 26.8% (218)

Oddanych głosów: 812

  • 31
@Pimenista jedno wspólne. Na początku mieliśmy tylko jedno wspólne do opłat i jedzenia. Potem, z racji dłuższego stażu, przelewamy wszystko na jedno i tak jest najlepiej. Myślę że jest to mocno związane z poziomem zarobków. Jeżeli oboje zarabiacie podobnie i nie żyjecie od 1 do 1 to wspólne konto nie jest problemem. Konsultujemy grubsze wydatki, to jest zdrowe podejście, a mniejszych sobię nie wypominamy bo na to jest zapas hajsu.

Nie wyobrażam
@Pimenista: Wspólne konto na opłaty związane z domem i dzieckiem (każde z nas przelewa 50% wypłaty). Ja ogarniam całościowo, tzn spisuje wydatki do budżetu, podsumowuje miesiące, nadwyżki przelewam na konto oszczędnościowe itd.

Pozatym każde ma swoje konto z którego nie tłumaczy się nikomu ( ͡° ͜ʖ ͡°) czasami jak mamy jakieś widzimisie to kupujemy coś do domu ze swojego hajsu (np ja kupiłam ładne ale drogie miski
@iEarth: to też patola; w p0lskiej typowej rodzinie to jednak janusz jest tym pijokiem który nie może mieć hajsu i grażyna musi go drenować z hajsu bo przeleje xD; rozrzutna różowa też jest myślę analogicznym przykładem patologii, który jednak nie jest tak ostro piętnowany lub rozdmuchany przez media w PL bo #pieklomezczyzn