Wpis z mikrobloga

  • 7
@juzwos Tak #!$%@?ć może tylko ktoś, kto nigdy dobrego piwa nie próbował i próbuje swoją ignorancję ubrać w jakąś #!$%@?ą filozofię xD
  • Odpowiedz
@juzwos: zupełnie by tak nie było. Wystarczy mieć jakiekolwiek pojęcie o piwie, żeby rozróżnić portera od jakiejś apy albo eurolagera.

Nawet było o czymś takim w pewnym programie xD
theicecold - @juzwos: zupełnie by tak nie było. Wystarczy mieć jakiekolwiek pojęcie o...
  • Odpowiedz
No nie wiem zubr lub harnas to lagery. Nawet jakby porownac do kraftowych lagerow to jest ogromna roznica. A przeciez piwa kraftowe to przewaznie nie lagery tylko 200 innych styli piwnych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Quimeen: kiedyś widziałem taki test, ale z winem i dali somelierowi do spróbowania jakieś tanie wino Kadarkę chyba i serio nie wyczuł różnicy między droższymi winami
  • Odpowiedz
@juzwos: co za pieprzenie xD wystarczy zerwać etykietę z typowego Kaszt****a a z jakiegoś krafta i nie idzie pomylić, czuć które da się pić a którym zapija się kiełbę albo wylewa do zlewu. Ale fakt, po COVIDzie smak i węch można mieć zaburzony ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@juzwos: Najgorsze piwa jakie piłem, to te kraftowe gówna.

Może kiedyś było to coś warte. Odkąd jest moda na głupie nazwy piw i wymyślne etykiety, poziom spadł poniżej zera.

Serioz lepszy w smaku jest już Czarny Specjal:p
Przynajmniej trzepią to samo od ilus lat :p
  • Odpowiedz
no akurat pomylenie koncerniaka z kraftowym lagerem to jest moim zdaniem spokojnie możliwe
ja bym się pewnie pomylił
koncerniaki są w większości poprawnymi lagerami, tylko po prostu nudnymi w #!$%@?, tzn mówię tu o takim tyskim czy żywcu, harnasi czy tatr nie pije
ale już jakiejś ddh hazy ipki, czy innego pastry grodziskiego to się nie da pomylić xD
  • Odpowiedz
@Sprus: Ale piwa to nie wina. Tez nie potrafie rozpoznac szczepu winorosli w danym winie. Natomiast piwa smakuja zupelnie inaczej, z wedzonymi slodami bedzie smakowalo jak kielbasa z grilla, sour smakuje jak zurek, porter jak kawa z czekolada, witbier jak bergemotka i kolendra itd. Nie da sie nie rozpoznac roznicy. To tak jakbys jadl rozne potrawy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BudgetRevolution:

no akurat pomylenie koncerniaka z kraftowym lagerem to jest moim zdaniem spokojnie możliwe


Nigdy w życiu xD Poza tym ciężko znaleźć kratowe lagery, bardziej pilsy a tutaj bez problemu poczujesz różnicę
  • Odpowiedz
#!$%@?ą mnie już tacy piwosze-neofici, co to #!$%@? całe życie walili harnasie za 1,99 i inne tatry, a teraz nagle koneserzy piw kraftowych.
Pół biedy, jak ustawiasz się na piwo w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś ciachany palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje dupy. Ale nie daj boże kup sobie piwo jakiegoś większego browaru. Nie mówię
  • Odpowiedz
@juzwos: Absolutna bzdura bez najmniejszego przełożenia na rzeczywistość. Jest moda żeby śmiać się z każdej grupy interesującej się czymś głębiej i czasem ma to uzasadnienie, ale twierdzić że eurolager smakuje jak kratowe piwo może tylko ktoś bez smaku i węchu.
  • Odpowiedz
@juzwos: Zupełnie się to kłóci z typową reakcją wielbiciela harnasia albo żubra na craftowe piwo: "Fuuu za gorzkie dla mnie... I w ogóle takie ziołowe bleeee Jak wy to możecie pić" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz