Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim,

Panowie proszę o pomoc dla początkującego, po latach zaniedbań postanowiłem zacząć wreszcie swoją przygodę z siłownią żeby poprawić zdrowie i zrobić coś ze swoją szczurzą aparycją i jak zawsze przy tego typu decyzjach pojawiają się tysiące pytań.

Pierwsze i najważniejsze, jako iż mam możliwości chciałbym stworzyć sobie siłownie domową dlatego pytanie brzmi:

Jaki sprzęt będzie mi potrzebny żeby bezproblemowo ćwiczyć każdą partię ciała od początku przez zakładam okres kilkuletni w jakim sylwetka będzie się kształtować?

Są jakieś maszyny, które oferują cos takiego jak "kilka w jednym" pozwalając trenować różne partie ciała na jednej maszynie?

Gdzie kupić sprzęt, macie jakieś sprawdzone firmy? Ile w przybliżeniu może to wynieść?

Co kupić na początek i ewentualnie potem dokładać kolejne rzeczy żeby rozłożyć koszty? Jak wy byście do tego podeszli? Pewnie ktoś tu ma takie doświadczenie i może się wypowiedzieć.

Kolejna sprawa to same ćwiczenia, bierzecie gotowe plany z internetu? Moglibyście jakieś polecić? Jak sprawa wygląda po dłuższym czasie, kiedy uważacie że ten plan już nie spełnia swojej roli bierzecie inny, który skupia się na tym czego aktualnie potrzebujecie czy układacie swój własny?

Ostatnia kwestia może wydawać się trochę głupia, ale o ile wiem że dieta to bardzo ważna sprawa, potrafiłbym sobie obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i bez problemu znaleźć informację co jeść i w jakich ilościach to nie mam pomysłu jakie potrawy z tego przygotować xD

Bierzecie przepisy z internetu i modyfikujecie je pod siebie żeby składniki się zgadzały czy macie może jakąś książkę swoich przepisów, którą moglibyście się podzielić?

Pewnie nie wyczerpałem tematu i możliwe że sobie o czymś przypomnę, ale liczę na waszą pomoc w tych sprawach, które tu wymieniłem.


#mirkokoksy #dieta #silownia #domowasilownia
  • 6
@Howdyy: ławka regulowana ze stojakami + wyciąg typu brama powinien ci wystarczyć, na linkach + wolnych ciężarach można zrobić prawie wszystko

No i jeszcze potrzebujesz rack do przysiadów, przydatna jest ławka rzymska. No i jakaś maszyna do leg curl, ale to już drogie zabawki