Wpis z mikrobloga

Ok, nataliści w obecnych dniach macie niebywałą okazję zaobserwować jak mało na tym świecie od was zależy i jak mało możecie zapewnić swojemu dziecku.

Pan Putin może sobie wstać jutro rano i stwierdzić że jednak wkurzają go te polaczki i wydać rozkaz że wojska zatrzymują się na Odrze albo zrzuci nam kilka atomówek.

Jeden człowiek swoją decyzją może zamienić życie wasze, waszych dzieci i waszych rodzin w piekło.

No i jak to się ma do waszych możliwości zapewnienia dziecku szczescia i dobrego życia?

Oczywiście w głównym nurcie nawet nikt się nie zajaknie o tym aby nie robić dzieci bo przecież przy widmie ewentualnej wojny trzeba mięsa armatniego.

#antynatalizm #wojna #ukraina #rosja #filozofia
  • 150
@Waffenfarbe

Ale nie wynika to z rozwoju technologii. Tylko ustawodawstwa, polityki monetarnej i fiskalnej.

Czyli z tej czy innej przyczyny jest słabo tak ? Ale to się zmieni na lepsze oczywiście ? XD

Eee, nie? Od lat czas pracy jest regularnie skrócany. Jeszcze w czasach PRL ludzie pracowali w soboty. Teraz postulowany jest nawet 4-dniowy tydzień pracy.

Popatrz na techniczne zaawansowanie Japonii i jak ludzie tsm pracuja.

Dobre DNA jest warte więcej
jest moralnie właściwym jego tworzenie.


@galek: No jest moralne dla kogoś, kto to tak ocenia. Nie ma tu ostatecznego rozwiązania.

większość wynalazków zaczynała w wojsku.


@galek: Większość wojskowych wynalazków ma swoje korzenie w cywilu. Wojna marnuje niesłychanie ogromne zasoby na jakikolwiek postęp, więc jest de facto jego hamulcem.
@galek:

Ale to się zmieni na lepsze oczywiście ?


Nie wiem, ale antynatale na pewno nie pomagają swoim mrzonkami. Elity promują antynatalizm jako zawór bezpieczeństwa. Trzeba działać w tym kierunku a nie prowadzić filozoficzne rozważania.

Popatrz na techniczne zaawansowanie Japonii i jak ludzie tsm pracuja.


XD
To zupełnie inna kultura, a twój argument i tak jest nieprawdziwy.
https://www.statista.com/statistics/643765/japan-monthly-working-hours/

Czy dobre DNA ochroni cie od bolesnej śmierci w wyniku napromieniowania ?


Zależy
@Waffenfarbe

Elity promują antynatalizm ???

Patrz jak Musk zachęca do rozrodu. Dlaczego? Więcej rąk do pracy w biznesach.

Zależy od dawki promieniowania przyjętej. Ale chyba lepiej nie mieć mutacji genów odpowiadających za nowotwory w takim wypadku? Nie wszyscy umrą w przypadku ataku nuklearnego. Dobre geny na pewno zniwelują ryzyko wystąpienia nowotworu. Nie mówiąc jak pomocny w postapokaliptycznym świecie będzie brak chorób genetycznych. A lepiej być przystojnym czy brzydkim? Przystojny sobie przynajmniej porucha
@galek:
Po co ja piszę z sub80IQ antynatalem, który nie umie przestawić ani jednego dobrego argumentu?
Na zakończenie dyskusji powiem tyle. Nie rób dzieci. Wszyscy ci za to podziękują( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli życie jest takie złe to po co żyjesz?


@Waffenfarbe: Cel kontynuowania życia i cel rozpoczęcia życia to dwie różne rzeczy.

Niestety tak działa życie. Słabi są na łasce silnych. Zawsze tak było.


To nie znaczy, że zawsze tak musi być. Wystarczy nie tworzyć nowych słabych, którzy będą zdani na łaskę silnych.
@KomosaBiala:

Cel kontynuowania życia i cel rozpoczęcia życia to dwie różne rzeczy


Idąc wojenną analogią to
Cel kontynuowania działań wojennych i cel rozpoczęcia działań wojennych to dwie różne rzeczy.
Jeśli życie jest takie złe to dlaczego wszyscy antynatale nie popełnili jeszcze samobójstwa?

Wystarczy nie tworzyć nowych słabych, którzy będą zdani na łaskę silnych


Jak chcesz tego dokonać? Masową sterylizacją?
Cel kontynuowania działań wojennych i cel rozpoczęcia działań wojennych to dwie różne rzeczy.


@Waffenfarbe: Zła analogia. Zwykle te same osoby rozpoczynają i kontynuują działania wojenne. Twoje życie rozpoczyna za ciebie ktoś inny (mając w tym swój własny cel), ty możesz je co najwyżej kontynuować lub nie.

Jeśli życie jest takie złe to dlaczego wszyscy antynatale nie popełnili jeszcze samobójstwa?


Instynkt przetrwania.

Jak chcesz tego dokonać? Masową sterylizacją?


Ja niczego nie chcę
@galek: żadna przeszlosc. Jesteśmy aktualnie stale w trakcie wojny informatycznej, informacyjnej, hybrydowej. Małe, miejscowe konflikty, jak Donbas/Krym będą się zdarzać. Najgorszy realny scenariusz to zajęcie wschodniej Ukrainy, która de facto już jest ruska. Możliwe, choć nie zakładam ze przypieczętowane.

Ja mówię o totalnym #!$%@? jak w trakcie II wojny światowej, bo (co ci przedstawiłam) gospodarczo, handlowo i czysto praktycznie się to nikomu, (szczególnie Rosji, kolosowi na glinianych nogach) nie opłaca. Wszyscy