Wpis z mikrobloga

Ok, nataliści w obecnych dniach macie niebywałą okazję zaobserwować jak mało na tym świecie od was zależy i jak mało możecie zapewnić swojemu dziecku.

Pan Putin może sobie wstać jutro rano i stwierdzić że jednak wkurzają go te polaczki i wydać rozkaz że wojska zatrzymują się na Odrze albo zrzuci nam kilka atomówek.

Jeden człowiek swoją decyzją może zamienić życie wasze, waszych dzieci i waszych rodzin w piekło.

No i jak to się ma do waszych możliwości zapewnienia dziecku szczescia i dobrego życia?

Oczywiście w głównym nurcie nawet nikt się nie zajaknie o tym aby nie robić dzieci bo przecież przy widmie ewentualnej wojny trzeba mięsa armatniego.

#antynatalizm #wojna #ukraina #rosja #filozofia
  • 150
@tentakijeden a wiesz, że Twój komentarz nie ma żadnego logicznego związku z moim postem. Raczej stanowi jakiś niezrozumiały dla mnie wyrzut negatywnych emocji ? Ale ok wytlumacze Ci.

Możesz nie wiedzieć ale antynatalisci to tacy normalni ludzie którym towarzyszą potrzeby takie jak uczucie głodu, potrzeba dotlenienia itp.

Potrafią jednak w odróżnieniu do innych wyciągać wnioski z zależności przyczynowo skutkowych i widzą że sprowadzanie na świat istoty świadomej rodzi wielkie ryzyko cierpienia więc
@galek: no lepiej stać z boku, niż #!$%@?ć się komuś w życie xD jaki jest cel twojego wpisu? Chcesz przekazać rodzicom dzieci, że są idiotami bo mają dzieci? Chcesz odwieść innych od posiadania dzieci? Czy po prostu boli cię fakt, że sam nie jesteś na tyle odpowiedzialny i dojrzały by wychować dziecko? Bo ja kumam to, że ktoś nie chce mieć dzieci, ponieważ jestem jedną z tych osób, które nigdy raczej
@Kidkudi a czy przeczytałeś mój wpis ? Zadałem pytanie czy w świecie w którym może z dnia na dzień wybuchnąć wojna która zmieni życie dziecka w piekło jest moralnie właściwym jego tworzenie.

Czy boli mnie fakt że nie jestem na tyle odpowiedzialny by wychować dziecko ?

Mój wpis właśnie udowadnia że nikt nie jest na tyle odpowiedzialny aby odpowiednio wychować dziecko bo czy ktokolwiek może np. Zatrzymać Pana Putina przed rozpętaniem wojny
@Kidkudi: Chociażby taki, żeby poczuli odpowiedzialność za wychowanie dziecka? W Polsce niestety nawet wśród części młodych funkcjonuje hodowlane podejście do wychowania potomstwa (jeść ma, spać ma, to co więcej mu potrzeba?), które wynika wg mnie w dużej mierze z traktowania rodzicielstwa jako jakiegoś wielkiego poświęcenia. A w rzeczywistości zrobienie dziecka to zwyczajnie egoizm xD
@galek: @Anthermil: wydaję mi się, że dla was każda drobnostka może być przeciwskazaniem do posiadania dzieci. Jako sąsiada mamy Rosję? Hola, hola nie rozmnażaj się. Dzieci rodzą się w patologicznych rodzinach? Hola, hola nie rozmnażaj się, bo inni nie poświęcają uwagi swoim dzieciom. Gdyby nie "egoizm" rodziców którzy posiadają dzieci, to do tej pory byśmy siedzieli w jaskiniach i polowali na zwierzeta. Trochę beczka z waszego rozumowania, natomiast wiem, że
@galek: Jeśli życie jest takie złe to po co żyjesz? I równie dobrze może w Polskę uderzyć asteroida. Równie dobrze możesz dostać raka. Sam nie chcę mieć dzieci ale z zupełnie innych powodów. Życie nigdy nie będzie w 100% pod twoją kontrola i lepiej zaakceptuj to szybciej niż później.
@galek: A takie pytanie. Czy popierasz masową sterylizację w krajach trzeciego świata? W końcu warunki życia są tam gorsze niż w Polsce. Przeprowadzając taką operację uratowałbyś miliardy dzieci przed cierpieniem.
@galek: zaraz usłyszysz kwik że to niemożliwe. Jestem bardzo ciekawa, czy gdyby w 2018 powiedzieć im o światowej pandemii i zakazie wyhodzenia z domu a także setkom tysięcy nadprogramowych zgonów to śmialiby sie tak samo. Chociaż nie trzeba wcale szukać aż czegoś takiego. Nagle wykryjesz guz podczas rutynowej kontroli dziecka u lekarza i ojej. Żona zostanie potrącona na pasach albo wjedzie w nią ciężarówka z zepsutymi hamulcami. Ojej. Ja jednak zalecam