Wpis z mikrobloga

Jestem wielką fanką #wladcapierscieni całe moje dzieciństwo jest naszpikowane wspomnieniami związanymi z tym światem i książkami. W momencie publikacji pierwszych zdjęć z nowego serialu wylała się znowu ta sama burza dzieląca ludzi.

Co jest w tym złego, że elfy są czarne?!

Raz w miesiącu w pracy mam rozmowę podsumowującą z różnymi oddziałami. W tym właśnie USA, UK, Niemcy i Irlandia.
Oczywiście wszedł temat serialu i każdy tam coś powiedział. No ja powiedziałam, że utracimy klimat i fikcyjną realność gdyż poszczególne rasy nie będą miały wielu fizycznych cech wspólnych. Będzie trudniej się wczuć w ten świat i nim zaintrygować.

O Boże o nie.. Ja sobie nie zdawałam sprawy jakie szambo wbiłam tymi słowami. Ogólnie wszyscy na mnie wsiedli z wyjątkiem Babeczki z UK i chłopa z Irlandii. Najbardziej to kobietki z mojego oddziału ogólnie. Od razu, oskarżenie że to jest rasistowskie itp.
Każdy ma swoją rację i w sumie kłótnie urwałam szybko i nie miałam zamiaru dyskutować, bo każdy mój argument był przekrzykiwany i w stylu "WOW NIE WIEDZIAŁAM, ŻE JESTEŚ RASISTKĄ". ... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i teraz będzie fikołek. Zapytałam się czy dla nich to jest okej, żeby teraz zrobili serial o dzikich plenionach Afryki. Na podstawie ich tradycji w świecie fantasy. No i żeby postacie ewidentnie inspirowane dzikimi plemionami były również białe?

O matko o nie, to nagle NIE TO SAMO! Oni mają CIĘŻKĄ HISTORIĘ, NIEWOLNICTWO! (serio oni chyba nie kojarzą historii Polski). Ogólnie trochę mnie to wszystko śmieszy, bo ja rozmawiałam normalnie a u nich krzyki, kwik, pisk, i od razu agresja.

To samo było w Wiedźminie i wszystkich nowych wychodzących serialach obecnie. Założę się, że jak zrobią nowy serial o Wikingach to też będą wikingowie Czarni i Azjaci. Lub w serialu o Japonii i samurajach dajmy wszystkie rasy, żeby od setek lat odizolowana Japonia stała się papką wielokulturowości.

Szkoda mi zepsutego potencjału serialu. Bardzo ubolewałam nad Wiedzminem. Wiecie takie rozczarowanie, bo jako dzieciak cieszyłam się z tych technologi, że zrobią kiedyś nową odsłonę lub serial z ulubionym uniwersum.
A wiecie co sprawiało, że Władca pierścieni jest totalnym hitem?

Różnice pomiędzy rasami i istotami, które prowadziły zupełnie inny tryb życia.
Żyły w pięknych wiecznych lasach lub w mrokach Mordoru. Różniło ich niemal wszystko! A najłatwiej można to ukazać właśnie poprzez wygląd fizyczny. To było bardzo fascynujące. Sama jako dzieciak wyobrażałam sobie, że jestem takim elfem z cudnie błękitnymi oczami, niemal białą cerą i włosami. A w realu wyglądam zupełnie inaczej i nie miałam bólu i nie było mi przykro, że różnie się od moich ukochanych elfów niemal wszystkim. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pokazując daną rasę można było zauważyć szczegóły, niuanse i delektować się tym. Np wszystkie elfy były również szczupłe, a krasnoludy wręcz przeciwnie. No i to było fajne!
Ale nie tracę nadziei i wiem że w końcu ktoś wleci z serialem tak dobrze i świetnie wykonanym jak np Czarnobyl lub Gra o tron gdzie wszystko było ukazane ze smakiem i cudownym wyważeniem.

#takaprawda #praca #hbo #netflix #amazon #film #kino #polska #usa #gownowpis
Pobierz rzezbiarka - Jestem wielką fanką #wladcapierscieni całe moje dzieciństwo jest naszpik...
źródło: comment_1644592963T6S5GYitWWq76voE15Ulvv.jpg
  • 37
@rzezbiarka:

że utracimy klimat i fikcyjną realność gdyż poszczególne rasy nie będą miały wielu fizycznych cech wspólnych.

Otóż to, ja chcę uwierzyć w historię którą oglądam, więc musi być ona w miarę logiczna, nie tylko fabularnie, ale i wizualnie. Niestety teraz najpopularniejsza jest wartka akcja i oklepane tematy które są teraz popularne, a to wszystko w świecie fantasy, stworzonym sto lat temu.
Sama jako dzieciak wyobrażałam sobie, że jestem takim elfem z cudnie błękitnymi oczami, niemal białą cerą i włosami.


@rzezbiarka: Ja że jestem krępym, brodatym krasnoludem i moje marzenie się spełniło ()
A poza tym to zgadzam się w 100% niestety płatki śniegu mówią językiem emocji i ideologicznej papki pakowanej im do głów.
Pobierz k.....2 - > Sama jako dzieciak wyobrażałam sobie, że jestem takim elfem z cudnie błęk...
źródło: comment_1644595405GNf9vVYxpLaxfcBYvaRpRQ.jpg
krzyki, kwik, pisk, i od razu agresja.


@rzezbiarka: media i popkultura wykonały dobrą pracę. Najlepsze jest to, że część z nich ma sprane mózgownice i serio dali sobie tę narrację rasistowską wmówić ale spora część ma trzeźwe spojrzenie na sprawy oraz w zaufanym gronie mówią co myślą ale w takich sytuacjach będą kwiczeć i piszczeć z resztą baranków bożych własnie ze strachu, żeby nie zostać posądzonymi o rasizm..
@rzezbiarka:
Co do wikingów.
Vikings valhalla od netfiksa( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zastanawia mnie od jakiegoś czasu czy to korporację tak ryją ludziom banie, tacy w większości idą do dużych firm czy może udają żeby zdobyć jakieś postępowe punkty.

Mam wrażenie że w mniejszych firmach jeszcze da się normalnie pogadać i nie ma takiego betonu, ale nie wiem jak na zachodzie.
Pobierz Daner - @rzezbiarka: 
Co do wikingów.
Vikings valhalla od netfiksa( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za...
źródło: comment_1644597075J9Q8NKTG2Aj7GOMAnA66Np.jpg
O Boże o nie.. Ja sobie nie zdawałam sprawy jakie szambo wbiłam tymi słowami. Ogólnie wszyscy na mnie wsiedli z wyjątkiem Babeczki z UK i chłopa z Irlandii. Najbardziej to kobietki z mojego oddziału ogólnie. Od razu, oskarżenie że to jest rasistowskie itp.


@rzezbiarka:
Nic dziwnego, międzynarodowa korporacja to praktycznie zawsze gwarancja sekciarskiego polit-poprawnego klimatu, doszukiwanie się agresji i urojonych problemów wszędzie. Mózgi wyprane całkowicie.
Za to bez problemu aprobata cenzury,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rzezbiarka: czy kolor skóry zawsze się musi zgadzać w jednej rasie? Nawet w naszym świecie, wyraźnie widać że gatunek ludzki ma różne kolory, a dalej ma dużo wspólnych cech.
Były kiedyś inne gatunki ludzi na planecie, i ci mogli mieć identyczne kolory jak Europejczycy, ale jednak tym samym gatunkiem są najczarniejsze murzyny z Afryki, a nie najbielsze neandertalczyki.
@rzezbiarka: szczerze, to jakos nie przeszkadza mi zmiana koloru skory w tym przypadku. Byc moze sie myle i kolor skory byl gdzies u Tolkiena podkreslony - jesli tak, to grzecznie sie wycofam z tego zdania - ale mam wrazenie, ze duzo z takiego podejscia bierze sie z naszych wyobrazen. Co innego byloby, gdyby czarnoskore elfy pojawily sie w takim D&D, gdzie to wyraznie oznacza drowy.

Duzo wiekszym nieporozumieniem i zagrozeniem dla
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@rzezbiarka: Krzyk, kwik, pisk... Czyli typowa reakcja NPC na cokolwiek co wchodzi w konflikt z jego zainstalowanym programem operacyjnym. Oni nigdy nie zastanawiali się nawet nad zagadnieniem rasizmu, typowy Amerykanin ma zerowe pojęcie o świecie czy społeczeństwie, po prostu krzyczą to co im każą tendencje społeczne i trendy. Dzięki nim też słowo "rasista" zaczyna być totalnie wypłaszczone i bez jakiejkolwiek mocy xD No bo w takim USA każdy co chwilę jest