Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mam 21 lat i mam problem, który w znaczącym stopniu uniemożliwia mi zawieranie jakichkolwiek bliższych znajomości. A mianowicie chodzi o to, że nie mam pojęcia o czym rozmawiać z ludźmi - głównie ze studiów, ale też z losowo napotkanymi osobami w różnych okolicznościach, kiedy wypadałoby z nimi poprowadzić jakiś small talk. Z rodziną jestem w stanie bez problemowo rozmawiać, czy żartować na miliony losowych tematów, ale gdy dochodzi do konwersacji z osobami, których nie znam tak dobrze, to w głowie pojawia się pustka, która sprawia, że często dochodzi do dość krępujących sytuacji. Czy ktokolwiek ma pomysł jak mógłbym nad tym popracować? Jakieś książki? Terapie? Rady? Wezmę wszystko. Dzięki!

#psychologia #medycyna #samotnosc #zwiazki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61919d426d062d000ad42f2e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: mi chyba przyszlo to z wiekiem bo majac 20 tez mialem podobnie tzn poza bliskimi znajomymi ciezko mi sie gadalo i tez byla ta pustka. ale przerobilem sporo psychologii wlaczajac tez zagadnienia zwiazane z rozmowa choc pobieznie zglebilem tez tamaty mniej powazne jak flirt uwodzenie mowa ciala i wiele wiele innych. generalnie psychologia bardzo duzo zrozumienia mi dala na wielu plaszczyznach i poukladala tez sporo w glowie jak i wprowadzila
@AnonimoweMirkoWyznania: o czym rozmawiają "normalni" ludzie - oskariat, normictwo imprezowe?
- co danego dnia wydarzyło się w szkole/pracy/innym miejscu
- plotki na temat wspólnych znajomych, co zrobił Maciek, co Kaśka na imprezie #!$%@?ła heheheh
- o wypadach/imprezach - czyli co robiłeś w weekend, ferie zimowe, majówkę, wakacje, święta, sylwester (ciekawe historie, heheh imprezy i zgony ofc)
- czasami o swoim pasjach, szkole, pracy, serialach, koncertach, wydarzeniach, muzyce itd.
- gówno small