Wpis z mikrobloga

Rodzice stwierdzili, że zamiast mi przelewać co miesiąc pewną sumę na mieszkanie/jedzenie itp. to mam podpiąć kartę ojca do walleta na iphone i z niej korzystać XDD. Przez to będą widzieć dokładnie gdzie, ile, o której wydaje a jak im tłumaczyłem, że to w #!$%@? mi zabiera prywatności, to udają, że to nie o to chodzi i tak będzie lepiej i łatwiej XD. Jakieś porady jakich argumentów używać, ewentualnie jak to obejść? Bo nawet mając 20 lat nie mogę się uwolnić od ich nadopiekuńczości i kontroli i już mnie to zaczyna dobijać( ͡° ʖ̯ ͡°)
#studbaza #pieniadze
  • 201
  • Odpowiedz
odpoczywaj


Po czym, po 3h wykładów i 2h ćwiczeń na dzień?

@roflije: Wiesz możesz porównywać gównokierunek z jakimś wymagającym. Ciężko oceniać wszystkie kierunki po tym, że Ty wybrałeś łatwy.
  • Odpowiedz
@sir: ja to powiem tak że w usa nie wyobrażają sobie żeby ktoś jednocześnie studiował i pracował, masz się w 100% skupiać na nauce, zresztą na pracę zwyczajnie nie ma czasu, nie to co w polszy, tutaj studia to bardziej hobby, i te przeświadczenie że KAZDY musi iść na studia bo jak to tak bez studiów no przecież nic nie osiągniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@roflije: No infa akurat jak rozumiesz co jest 5 jest latwa i nie ma aż tak dużo czasochłonnych projektów które robisz w czasie wolnym. Przyjaciel na infie też miał pełno wolnego czasu.
  • Odpowiedz
@PanPrezes_PL: Nie znam się ale się wypowiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wydaje mi się że w stanach też nakręciła się bańka na studiowanie bo ukończone studia były gwarantem dobrej roboty. I nagle pojawiają się gender studies a praca ambitniejsza niż składanie bigmaców wyemigrowała offshore ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@elton_john
No zarob sobie na balety a za hajs rodziców kupuj żarcie i resztę, cała filozofia.
Niektórzy tutaj studiowali i pracowali dziennie jednocześnie bo rodzice im nic nie wysyłali, a teraz pracy dodatkowej jest w #!$%@?
  • Odpowiedz
@monter_wolter: Ale Mirku keklem xD studiowałem na 2 kierunkach, pracowałem i byłem w organizacjach i korzystałem z życia więcej niż nie jeden bezrobotny student xD jak ktoś nie ogarnia w życie to nic mu nie pomoże
  • Odpowiedz
@monter_wolter: Z jednej strony tak, z drugiej trochę żałuję że nie pracowałem dorywczo chociaż na studiach już, bo i tak sporo czasu się człowiek #!$%@?ł a mógł w tym czasie uciułać chociaż parę groszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale jeśli ktoś ma taką możliwość to warto korzystać, bo w dorosłym życiu to już kompletnie nikt nie ma czasu na nic, znajomi wszyscy zarobieni od rana do wieczora
  • Odpowiedz