Wpis z mikrobloga

Rodzice stwierdzili, że zamiast mi przelewać co miesiąc pewną sumę na mieszkanie/jedzenie itp. to mam podpiąć kartę ojca do walleta na iphone i z niej korzystać XDD. Przez to będą widzieć dokładnie gdzie, ile, o której wydaje a jak im tłumaczyłem, że to w #!$%@? mi zabiera prywatności, to udają, że to nie o to chodzi i tak będzie lepiej i łatwiej XD. Jakieś porady jakich argumentów używać, ewentualnie jak to obejść? Bo nawet mając 20 lat nie mogę się uwolnić od ich nadopiekuńczości i kontroli i już mnie to zaczyna dobijać( ͡° ʖ̯ ͡°)
#studbaza #pieniadze
  • 201
@elton_john: dziwić się, ze w Polsce coraz więcej autorytaryzmu, skoro nawet wykopki zgadzają się z tym, aby robić z dziecka niewolnika, nie mają pojęcia o obowiązku alimentacyjnym(podpowiem - obowiązek ten nie wygasa z osiągnięciem pełnoletniości), pochwalają ingerencje w prywatność oraz manipulacje ekonomiczną przez rodziców. Fajnie w domach macie, skoro panuje stanowisko - „wydajesz mój hajs, wiec mogę wszystko kontrolować” choć to psi obowiązek rodziców opa. ( ͡° ͜ʖ ͡
@Piesa: ok, a więc rodzice mu finansują mieszkanie dzięki czemu zyskuje bardzo dużo prywatności, dodatkowo finansują mu jedzenie więc ma jeszcze więcej prywatności bo nie musi śmigać do pracy więc ma dużo więcej prywatnego czasu, ale pozbawiają go prywatności chcąc widzieć wydatki?... nie wiem z której strony bym na to nie patrzył rodzice mu zapewnili tyle prywatności że ciężko mi nazwać kontrole wydatków jakimkolwiek ograniczaniem prywatności, dla mnie taka postawa to
@m0rgi: Dopóki się uczy - w zarysie - na rodzicach ciąży obowiązek alimentacyjny, wiek nie gra tutaj roli. Rodzice płacą alimenty na swoje studiujące pociechy jeżeli dziecko wstąpi na drogę sądowa. Wiem, ze w Polsce panuje przeświadczenie „18lat i wynocha z domu, utrzymuj się sam” ale ani to zgodne z prawem, ani przemyślane, bo dziecko traci znaczna możliwość rozwoju, edukacji. Inna sprawa jak dziecko nie idzie na studia, ale tez nie
@elton_john: Musisz im powiedzieć otwarcie że za mało zarabiają i muszą się bardziej postarać bo niedługo cię nie będzie stać nawet na kromkę chleba z ich zarobkami. Co za rodzice, że jeszcze mają czelność prosić syna o listę wydatków przecież syn jest już dorosły i niezależny i nie musi się spowiadać z tego jak wydaje pieniądze swoich rodziców! Dlatego nie daj się i powiedz im co o nich myślisz!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adexi: To duże dziecko ma iPhone, opłacone utrzymanie i jeszcze żądania.
Wątpię by jakikolwiek sąd przyznał mu takie uposażenie jakby zaczął się sądzić że swymi rodzicami.
Możesz sobie więc dalej pisać te głupoty o alimentach ale w tej sytuacji są mało realne patrząc na obecny stan posiadania tego 20-letniego dziecka i to, że rodzice jednak go finansują i nie chcą przestać.
Wymagania mogą mieć gdyż w końcu to ich kasa.
@Shinlim To jest coś co w całości jest Twoim domysłem. Poza tym, rodziców będących fanami przesadnej kontroli nie brakuje.

W każdym razie ja tu się wypowiadam tylko w kontekście wiedzy jaką mamy i tego jak oceniam zachowanie jego rodziców w przedstawionym przez niego świetle.

Może te manewry są z dupy, może nie są. Jeśli tak jak on mówi jest to z powodu ich potrzeby kontroli nad dzieckiem nawet kiedy z nimi nie