Wpis z mikrobloga

Rodzice stwierdzili, że zamiast mi przelewać co miesiąc pewną sumę na mieszkanie/jedzenie itp. to mam podpiąć kartę ojca do walleta na iphone i z niej korzystać XDD. Przez to będą widzieć dokładnie gdzie, ile, o której wydaje a jak im tłumaczyłem, że to w #!$%@? mi zabiera prywatności, to udają, że to nie o to chodzi i tak będzie lepiej i łatwiej XD. Jakieś porady jakich argumentów używać, ewentualnie jak to obejść? Bo nawet mając 20 lat nie mogę się uwolnić od ich nadopiekuńczości i kontroli i już mnie to zaczyna dobijać( ͡° ʖ̯ ͡°)
#studbaza #pieniadze
  • 201
Rodzice stwierdzili, że zamiast mi przelewać co miesiąc pewną sumę na mieszkanie/jedzenie itp. to mam podpiąć kartę ojca do walleta na iphone i z niej korzystać XDD. Przez to będą widzieć dokładnie gdzie, ile, o której wydaje a jak im tłumaczyłem, że to w #!$%@? mi zabiera prywatności, to udają, że to nie o to chodzi i tak będzie lepiej i łatwiej XD. Jakieś porady jakich argumentów używać, ewentualnie jak to obejść?
@Instrybutor_z_Orlenu Co to #!$%@? znaczy "Skoro masz jaja wydawać ich pieniądze" xD
Skoro są gotowi finansować syna, to powinni zezwolić mu na prywatność i nabywanie odpowiedzialności przy finansach które od nich dostaje.
Skoro mieli jaja sprowadzić na ten świat nowe życie to niech biorą za to odpowiedzialność jednocześnie nie pozbawiając kogoś prywatności. Albo niech powiedzą wprost, że "koniec finansowania i jak nie pasuje studiowanie i praca na raz to rzucaj studia".
@elton_john: spróbuj może się da doładować jakoś karty w stylu zen czy revoult. Wtedy możesz zawsze powiedzieć, że robisz jakieś przewalutowania bo teraz taniej w euro czy, że masz cashbacka itp i dlatego robisz to przez tą kartę ( ͡° ͜ʖ ͡°)