Wpis z mikrobloga

Rodzice stwierdzili, że zamiast mi przelewać co miesiąc pewną sumę na mieszkanie/jedzenie itp. to mam podpiąć kartę ojca do walleta na iphone i z niej korzystać XDD. Przez to będą widzieć dokładnie gdzie, ile, o której wydaje a jak im tłumaczyłem, że to w #!$%@? mi zabiera prywatności, to udają, że to nie o to chodzi i tak będzie lepiej i łatwiej XD. Jakieś porady jakich argumentów używać, ewentualnie jak to obejść? Bo nawet mając 20 lat nie mogę się uwolnić od ich nadopiekuńczości i kontroli i już mnie to zaczyna dobijać( ͡° ʖ̯ ͡°)
#studbaza #pieniadze
  • 201
  • Odpowiedz
  • 1
@Sinti Imo nie ok ze strony OPa jest próba obejścia tego zamiast konfrontacji z rodzicami. Bo faktycznie jeśli chce od nich brać hajs ale na innych zasadach to powinni to obgadać i się dogadać albo go od hajsu odciąć.

Ale kontrola poszczególnych wydatków? No prośba, jeśli typ ma te 20 lat i dostaje hajs na życie na czas nauki, to po co im wiedza na temat tego co i gdzie konkretnie wydaje
  • Odpowiedz
@m0rgi: No, czyli masz mentalność opisana w pierwszej mojej wypowiedzi. I naprawdę uważasz, ze takie postępowanie rodziców jest zasadne? Skoro maja manie kontroli to nie sadze, aby to wyglądało na zasadzie „synek, korzystaj z tej karty, ale nie przesadzaj, nie wydawaj więcej niż ustaliliśmy, masz dostęp bo jakby się coś złego stało to żebyś nie został bez grosza na np. lekarza” a prędzej „ale czemu robisz zakupy w sklepie x?? Tam
  • Odpowiedz
@elton_john: zamów dziwki raz czy drugi, powiedz matce, że to ojciec zamawiał i masz z głowy hajs do końca życia


@welin: dziwki z maszyną fiskalną i terminalem płatniczym. Ciekawe :)
Było mu doradzic wycieczke do cocomo. Jak by staremu znikneło z konto 200k to by przestał się wygłupiać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elton_john: idź do roboty, ja na studiach niestety bimbałem, a trzeba było sobie nagrać robotę chociaż na część etatu. Tym bardziej, że to nie były wcale jakieś turbo trudne studia.
  • Odpowiedz
@Promozet1: powiedziałam tylko o dostępie do informacji na co hajs wydaje, jeśli ma dobre stosunki to może nawet i swoją przydzieloną sumę wydać na dziwki, a rodzice się nie przyczepią. Równie dobrze może wypłacić z karty pieniądze.
Nigdzie nie wspomniałam o naruszaniu jego prywatności w postaci czytania korespondencji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elton_john: Tylko szczera rozmowa, kantowaniem dużo nie ugrasz na dłuższą metę.
Mnie też utrzymywali dłuuugo, ale to była dobra inwestycja bo teraz funduje im np wakacje :d
Bądź dobrym dzieckiem i nie kombinuj :p
  • Odpowiedz