Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Halo, czy jest jakiś sposób na mocną poprawę pamięci i koncentracji?
Mam ogromne problemy z pamięcią, z roku na rok albo coraz bardziej na nie zwracam uwagę, albo są one coraz większe. Trwa to odkąd pamiętam (xD) A skupić to się w ogóle nie potrafię. Sądząc po objawach, to dość możliwe że jest to #add ale nie wiem, nie znam się.

Słyszałem o mindfulness, słyszałem o różnych tabletkach, medytacji, a nawet słyszałem że dieta jakaś specjalna na to ma ogromny wpływ. Ale pytam co faktycznie działa, a nie co ma dobry marketing.

#zdrowie #medycyna #mozg #medytacja #mindfulness #farmacja #pytaniedoeksperta #dieta
  • 35
@JamKarzeu2: @Quoluz: Jeśli chodzi o poprawę koncentracji to (z grubej rury, ale skuteczne) leki a dokładniej metylofenidat, czyli lek na ADHD u dzieci i dorosłych, narkolepsję. Jest faktycznie skuteczny na zaburzenia koncentracji, zmęczenie, ospanie, brak chęci do działania. Jest to lek psychiatryczny (narkotyczny), więc trzeba wiedzieć do jakiego psychiatry uderzyć, bo nie każdy go wypisuje.
Natomiast co do poprawy pamięci to nie mogę nic polecić z autopsji, natomiast strasznie poprawiła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mitnick94:Niby ma być taka sama.Generyk to lek odtworczy.
Konczy sie patent inna firma może to produkować -ale bardzo rzadko to wychodzi tak jak original.Pewnie ciecie kosztow produkcji, technologii.
W polsce 70% leków to generyki.
Co tylko potwierdza to co mowie.
Osobiscie sie spotkałem kilka razy z niedzialajacymi polskimi I innymi generykami gdzie mialem dostep do orginalu z np USA.
@JamKarzeu2 mordo, neurolog a nie wykop. Tutaj ludzie się przeważnie #!$%@? znają, rady na poziomie kafeterii. Może to początek poważniejszych problemów? Trzeba się za to szybko zabrać, samo wyrzucenie cukru i jedzenie ciemnej czekolady nic nie da. Trzeba Ci głowę prześwietlić najpewniej, wykonać porządne badania. Jesteś świadomy problemu, to plus, ale podejmij odpowiednie działania zamiast gasić pożar pistoletem na wodę
@JamKarzeu2: jak researchowałam temat add, to w niektórych przypadkach to pomaga. Na pewno mindfulness wpływa dobrze ogólnie na nasz mózg, ale nie jest tak, że zdziałają one jakieś cuda. Ale jeśli w życiu ma się sporo chaosu i przyswaja się ogromną ilość informacji, to i mindfulness nie pomoże (mówię to z perspektywy osoby, która już bardzo długo praktykuje) Dobrze jest połączyć mindfulness też ze zwyczajnie spokojniejszym życiem, gdzie ma się mniej