Wpis z mikrobloga

Nie ważne czym jechali, syndrom drecha tylko w drogim aucie. Jedynie pasażera trochę szkoda, jeśli prosił, żeby kierowca zwolnił (bo potrafię sobie wyobrazić strach), a jeśli go podpuszczał to proszę zapakować dwa worki na śmieciarkę, dziekuje
@rachuneksumienia
Jest tak jak mówisz, chronią żeby nie padał deszcz snieg i nie paliło słońce, tzn. taki był ich zamysł kiedy rosły czyli kiedy ludzie jeździli wozami z końmi. Teraz oprócz estetyki mają zastosowanie takie, że możesz się zabić. Jakiś idiota wyjedzie Ci na trzeciego i musisz uciekać? Zamiast wjechać w pole - śmierć. Wpadniesz przypadkiem w poślizg w zimę? j/w.
@Pan_Slon może wystąpić wiele sytuacji awaryjnych, od debila wyprzedzającego na trzeciego, przez błędne decyzje kierowcy (który może chcieć wyminąć drzewo), po zwykłego pecha gdzie nagła awaria może się przyczynić do zmiany toru jazdy.

Podajesz głupie przykłady budynku i mostu:
Uderzając w budynek jedzie się w terenie zabudowanym - z mniejszą prędkością, a zderzenie czołowe wymagać będzie jechania w miejsce gdzie drogi nie ma.
Mosty, wiadukty, estakady mają barierki których zadaniem jest amortyzacja
@basalyk44 opie wyluzuj, masz logikę w stylu że to wersalka zabija na schodach podczas przeprowadzki. Rozwiązanie jest jedno, wybudować drogę obok a starą zostawić z drzewami. I nie broń tak tej wycinki bo w tym przypadku sami zasłużyli na taki los. A może gdyby przeżyli to #!$%@? niewinną w aucie rodzinę? Gdy masz zadatki na takie odruchy na takiej drodze to sorry, do piachu lub na organy.
@dafto: nie wiem sprzed ilu lat masz auto, ale wszystkie auta ktorymi jezdzilem od 10 lat mialy klimatyzacje. Takze u mnie zawsze jest chlodniej. Co do wiekszej wytrzymalosci drogi to moze masz racje.

Jak chcesz jechac 140km/h to na autostrade

Chcialbym aby w kazdy z kierunkow w ktore jezdze byla autostrada ;) poza tym nie trzeba jechac 140 by zginac od uderzenia w drzewo, to dozwolone 90 na spokojnie wystarczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikkeboss: dlatego sie nie jedzie 90km/h tylko 50-60 jest optymalne na takiej drodze, przeciez to są najczęściej drogi dojazdowe, a nie krajówki. A klime mam i używam. Tylko wolę jak sobie pomrukuje na najniższym ustawieniu, a nie walczy maksymalnym nawiewem probujac schlodzic powietrze majace 50*c.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Blob_Morderca: @Pan_Slon: pytanie ogólne nie dotyczace tej drogi lecz zwykłej miedzy wioskowej drogi z ograniczeniem do 90. Przyjmijmy że pogoda i czas sprawia że jest już zwykła szaruga nawierzchnia sucha temperatura około 15°. Trawa/zborze już skoszone więc pole widzenia może nie super ale większość kierowców dobrze widzi tak przynajmniej 500m. Jednakże pole widzenia ograniczają drzewa gdyż zapewniają cień oraz życie dla wielu mikroorganizmów. Auto porusza się z prędkością
@Pan_Slon: znajoma prowadziła, jechała z dozwoloną prędkością i strzeliła jej opona z tyłu (nie pytaj mnie dlaczego, może uszkodzona czy coś, niskoprofilówka) i dziewczyna wylądował na polu obok drogi, na szczęście dla niej i rodziny drzewa były w większych odległościach od siebie i przeszła spokojnie bokiem między nimi. Jestem przeciwnikiem drzew bezpośrednio przy drogach bo one przede wszystkim mają być bezpieczne.