Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu:

Wysłałem maile z pytaniem o tę sytuację na rondzie do WORDu w Pile, WRD Komendy Powiatowej w Pile oraz do WRD Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu - zero odzewu.

Napisałem więc do 11 szkół jazdy w Pile. Na tę chwilę mam 3 odpowiedzi. Dwie szkoły jazdy uważają, że czerwony ma pierwszeństwo, jedna, że zielony.
I jak tu kierowcy mają znać przepisy, skoro nawet szkoły jazdy się nie zgadzają ¯\_(ツ)_/¯

#przepisydrogowe #ruchdrogowy

@Varumax @DzonySiara @NagiMiecz @HPCC1A9F @elf_pszeniczny @Kanalarz @reksiuzgdyni @gorzki99 @Microplastic
@Katiee @genuineoleey @vertical
krzeselko - W nawiązaniu do wpisu:

Wysłałem maile z pytaniem o tę sytuację na rond...

źródło: comment_1630574782aF0bljhsFHneRE0AtMRvq2.jpg

Pobierz
  • 211
Dwie szkoły jazdy uważają, że czerwony ma pierwszeństwo, jedna, że zielony.


@krzeselko: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Jak już pisałem - ja uważam że czerwony ma pierwszeństwo z prostego powodu - zielony ustępuje jadącym wszystkimi pasami a znak A-7 dotyczy tego skrzyżowania wlotowego na rondo, miejsce styku zielonego i czerwonego to nie jest kolejne skrzyżowanie tylko nadal to samo, do którego odnosi się A-7.
@GaiusBaltar: uzasadnienie od szkoły jazdy:

Ponieważ oba pojazdy znajdują się już na rondzie, pojazd czerwony ma pojazd zielony z prawej strony, więc musi mu ustąpić pierwszeństwa. Ponadto pojazd czerwony zmienia pas ruchu, a przy zmianie pasa ruchu nigdy nie mamy pierwszeństwa przed pojazdem, który jest na pasie, na który mu chcemy wjechać.

Żelazna zasada: zjeżdżając na dany pas trzeba koniecznie przepuścić jadące po nim samochody.


Czytaj więcej: https://www.wyborkierowcow.pl/jak-jezdzic-po-rondzie-kto-ma-pierwszenstwo-przepisy/
@krzeselko: BTW - pierwszy raz widzę tak finezyjnie wykręcone w lewo pasy przy wyspie w lewym górnym rogu tego ronda, zwykle każdy wlot z wylotem na tego typu rondzie ma pasy przecięte jak w prawym górnym i w dolnych rogach tego zdjęcia.

@pawelpablito: No tak, tylko tu problematyczne jest to, że zielony niby sobie już wjechał na rondo ale tak jak pisałem - uważam że nadal ma obowiązek ustąpić jadącym
@Shleizer do okulisty zapraszam, wewnętrzny pas jest osobny i tam ktoś może jechać, jak mogą być dwa pasy sprowadzone na jeden???
Rondo ma w tym miejscu dwa pasy i czerwony jedzie zewnętrznym.