Wpis z mikrobloga

@Andrzejzzz pewien jesteś? Jak dla mnie to za #!$%@? nie wygląda na rumień. Rumień raczej nie jest taki siny, nawet po takim czasie. Do tego nie wydaje mi się żeby puchnął

@Omega_ jak się rozwinęła sytuacja?
  • Odpowiedz
@Omega_: Piszę do Ciebie ale to jest do ogółu co się zesrali wyżej.
Pracuję na sor w diagnostyce i takich nóżek oglądałem z 10 na ostatnim, pojedynczym dyżurze, wszyscy trafili do mnie z podejrzeniem zakrzepicy. U nikogo nie było nic oprócz obrzęku.
#!$%@? jego mać, ludzie jak nie macie pojęcia o zdrowiu, ciele i fizjologii to się nie wypowiadajcie bo jesteście jak grażynki co wiedzą najlepiej.
To zwykła reakcja na ugryzienie.
  • Odpowiedz
@vuxiu: nie no człowieku nie wmówisz mi, że to, że lekarz nawet nie spojrzy to jest zupełnie normalna rzecz xD Już tak głęboko zanurkowaliśmy w absurdzie, że takie zachowanie dla niektórych to jest norma?
  • Odpowiedz
@Razis: Obrzęk kostki po ugryzieniu i gorączka to w sumie wystarczy żeby puścić pacjenta z receptą.
Już tłumaczę:
-ugryzienie to na 99% przyczyna obrzęku. W Polsce nie ma zwierząt których ugryzienie zagraża życiu. Ugryzienia kleszcza nie leczy się profilaktycznie.
Inne przyczyny:
-jak młody chłop i bez wywiadu w tym kierunku to nie zakrzepica. Z resztą nawet jakby była to tak nisko to nic groźnego
-urazowe zmiany bez urazu są niemożliwe chyba
  • Odpowiedz
@vuxiu: Ale ty mi nie tłumacz, że to nie jest nic poważnego, bo wcale nie twierdzę inaczej. Piszę o tym, że lekarz powinien spojrzeć dla zwykłej dobrej praktyki zwłaszcza, że ile to czasu by mu zajęło? 2-3 min? Nie róbmy z takiego dziadostwa w polskiej służbie zdrowia normy.
  • Odpowiedz