Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#pytanie

Od czego zależy szybkie "przełączanie" się na inny język obcy?

Znam trzy języki, angielski biegle, francuski komunikatywnie i niemiecki podstawy i jestem wstanie szybko przeskakiwać między językami np.

Ich habe einen Hund, but I don't have any cat. Je suis polonais et je parle en peu allemand. Obwohl es kalt war, sind wir ins Meer gefahren.

Niby takie podstawy, banały. I jestem wstanie mówić coś po angielski, a już w głowie układa mi się inne zdanie które będzie np. po francusku. Albo nie raz się tak bawie, że sobie liczę w trzech językach.
un, deux, drei, vier, five, sechs, sieben, huit, neuf...

Do czego dąże? Moja dziewczyna, która jest nota bene po romanistyce ma z tym problem musi z 2-4s pomyśleć zanim użyje słowa w innym języku. I tak się zastanawiam z czego to wynika, to jakiś rodzaj inteligencji, czy chłopy są "mondrzejsze"? Pytam poważnie, bo jestem ciekaw.

#jezykiobce #psychologia #pytaniedoeksperta #jezykangielski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60decbdbd55354000ab6d3d1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 20
@AnonimoweMirkoWyznania: Są ludzie, którzy potrafią myśleć i mówić w obcym języku, a są tacy co każde słowo myślą po polsku i muszą je przetłumaczyć na język obcy dopiero. Jest to umiejętność, którą się nabywa poprzez naukę, ale tego ci żaden nauczyciel nie powie w szkole, bo są zbyt głupi.

Nie ma znaczenia czy mówisz w tym języku i czy w ogóle coś mówisz. Jest to kwestia traktowania języka w inny sposób,
BliskiPrzegryw: Cos ty zrobil!

Ich habe einen Hund, but I don't have any cat.

W tym przypadku z "any" to moze byc tylko cats, a nie cat. Liczba mnoga. Jesli tego nie czujesz to twoj angielski jest polamany. Ja to poprostu czytam i czuje - o tu, tu - #!$%@?, ale nie potrafie ci dawac jakis regul gramatycznych bo ja po prostu ten jezyk czuje. Tak samo jak ty nie potrafisz
@AnonimoweMirkoWyznania: xD
Nie czytam wysrywów i nie sprawdzam innym ludziom błędów. Zrozumiałem o co mu chodzi zawczasu i tyle. Nie będę czytał przypadkowego zlepka słów, zwyczajnie wiedziałem co ma na mysli i sobie darowałem czytanie wyjaśnienia. Ty to czytałeś, i jeszcze zmarnowałeś czas na poprawianie.
OP: @Nemayu: Ty pa gostka co się obsrał xD i mi wytyka błędy.

Pisałem to w takim pośpiechu, że popełniłem błędy gramatyczne, a Ty już bóldupczysz i to jeszcze z anonima ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chodziło mi o samą idee, że w porównaniu do dziewzyny szybko mogę przeskakiwać między językami (i nie nie tłumacze jak debil z polskiego na niemiecki/angielski/francuski), a po prostu używam nauczonych fraz,
OP: do TerminowyWarchlak, a Tobie robaku polecam ćwiczenia z czytania ze zrozumieniem, bo widać, że kuleje.

Wyraźnie napisałem

Znam trzy języki, angielski biegle, francuski komunikatywnie i niemiecki podstawy

Jak Ty chcesz czytać powieść znając język komunikatywnie (to jest B1), albo podstawy (A1)? XD

Widać komuś dupa pękła, bo zna tylko angielski, zdał mature rozszerzoną (xD) i myśli, że wymiata, a pewnie mieszka w mieście <350k ludzi i nie ma gdzie
SamotnaKaryna: Z Twoich wypowiedzi biją takie kompleksy, że mnie żenada złapała. „Mirki, to jakiś rodzaj inteligencji u mnie, czy cała moja płeć jest lepsiejsza?” „Hehe, nie zgadzasz się ze mną, pewnie jesteś z NIEWIELKIEGO MIASTA, plebs, nie to co ja!”
Jeśli tak samo się zachowujesz irl, to podziwiam Twoją dziewczynę za cierpliwość do debili xD

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
BliskaFranca: > Jeśli tak samo się zachowujesz irl, to podziwiam Twoją dziewczynę za cierpliwość do debili xD

Zachowuje się tak w stosunku do przegrywów z krzywymi zębami xD

@KasperHraunarsson: ??? Nie wiem czy nie pomyliłeś wpisu, ale widocznie Ci dupa pęka, że ktoś może znać inny język obcy niż angielski ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/wpis/58894017/myslicie-ze-jak-jest-sie-przegrywem-zyciowym-30-lv/

Nawet wiem, że nie z KIM mam doczynienia, a z CZYM
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja chociaż nie chwalę się poziomem znajomoście języka w każdym wpisie tak ja Ty.
To jest ten Twój słynny angielski C1 a nie znasz nawet podstaw gramatyki? dzieci w podstawówce to potrafią xD O niemieckim nie wspomne bo to jest tragedia, w niemieckim korpo nawet byś nie dostał posady jako sprzątacz kibli z takim językiem xD
??? Nie wiem czy nie pomyliłeś wpisu, ale widocznie Ci dupa pęka, że ktoś może znać inny język obcy niż angielski ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@AnonimoweMirkoWyznania: Przecież Ty nawet angielskiego nie znasz NiebotycznyWojciech, jedynie trochę słów i tyle, nie potrafisz napisać prostego zdania bez błędu xD Twój angielski to jest poziom A1 a nie C1, tak samo inne języki